دانستنی های ملکی

پروسه یافتن آپارتمان فروشی مناسب

پروسه یافتن آپارتمان فروشی مناسب

کجا به دنبال آپارتمان فروشی مناسب باشیم؟

طبق اخبارها و تحقیقات انجام شده با دید کلی بر اقتصاد، مسکن با ارزش ترین دارایی خانوار محسوب می شود. این روزها به دلیل نوسانات غیر معمول دلار و عواقب و تاثیرات منفی آن بر روی شرایط زندگی و البته آینده، افراد جامعه به دنبال راهی برای حفظ و یا در صورت  امکان افزایش سرمایه خود هستند، به نظر آن ها بهترین روش به جای خرید دلار و نوساناتی که می تواند تاثیر منفی برگشت ناپذیری بر روی زندگی شان بگذارد، خرید وسیله نقلیه و یا مسکن می باشد. اما به دلیل همین مشکلات و نوسانات موجود بر اقتصاد کشور فروشندگان مسکن خریدار را مجبور می کنند تا به قولی به ساز آن ها برقصد. این روزها تعداد کثیری از افراد جامعه که به دنبال گزینه های مناسب برای خرید آپارتمان هستند به سایت های تازه کاری مراجعه می کنند که نه تنها هیچ اصالت قانونی ندارند بلکه تخصصی هم زمینه املاک ندارند و صرفاً یک رسانه هستند که به موجب گرافیک ساده ای که دارند مخاطبان بسیار زیادی را به سمت خود جلب کرده اند و معمولاً افرادی که بخواهند مشتری را به دلخواه خود برقصانند از این سایت ها برای فروش املاک خود استفاده می کنند. در این زمینه و برای یافتن آپارتمان فروشی مناسب با ایده آل های شما با قیمت به نرخ روز شما نیاز به یک مشاور دارید که قصد دلالی نداشته باشد، به نوعی هم منافع فروشنده را بداند و در نظر داشته باشد و هم منافع خریدار. سامان ۷۲۴ در این زمینه دوست و همراه شما است و سعی می کند با علم و تجربه خود شما را پای معاملات درست بنشاند.


نکات مهم در یافتن آپارتمان فروشی مناسب

به طور قطع مانند سایر پروسه های مربوط به مسکن اعم از پروسه خرید و رهن و اجاره ، پروسه یافتن آپارتمان فروشی مناسب هم طولانی مدت بوده و نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی خواهد بود. اگر در مضیقه زمان باشید ممکن است که یک گام اشتباه موجب شود که تمام مراحل را از ابتدا طی کنید تا بتوانید آپارتمان فروشی مناسب با ایده آل های خود را پیدا کنید. اما نکاتی که در یافتن آپارتمان فروشی مناسب بایستی رعایت کنید معطوف به گام های بعد از یافتن آپارتمان نیست، در ابتدا  شما به یک بانک اطلاعاتی وسیع برای در دست داشتن گزینه های بیشتر نیاز دارید. برای یافتن آپارتمان فروشی سایت ها و بانک های بسیاری وجود دارند اما این که مبلغ مشخص شده با آپارتمان در آن منطقه و با آن امکانات تطابق داشته باشد، شبهات زیادی وجود دارد.

 

بنابراین این که به کدام بانک برای یافتن آپارتمان فروشی مراجعه می کنید بسیار اهمیت دارد. سامان ۷۲۴ به موجب داشتن اطلاعات کامل طبقه بندی شده اقدام به ارزیابی قیمت درست می کند و شما را با مشاوره خود از احتمالات و یا اشتباهات موجود در قیمت هم آگاه خواهد ساخت. برای ارزیابی درست قیمت آپارتمان فروشی بایستی نکاتی را مد نظر قرار دهید، این نکات شامل موارد زیر خواهند بود:

 

  1. منطقه ای که آپارتمان در آن واقع شده، کجاست و مبلغ زمین و آپارتمان در آن منطقه چقدر محاسبه شده است.
  2. آپارتمان فروشی چند ساله است؟
  3. امکانات آپارتمان فروشی چیست؟
  4. آپارتمان فروشی در طبقه چندم واقع شده است.

 

این ها اطلاعاتی هستند که بررسی آن ها به شما این اطمینان را خواهد داد که مبلغ در نظر گرفته شده، درست محاسبه شده است یا خیر. بانکی که اقدام به معرفی آپارتمان فروشی می کند، بایستی این اطلاعات را در اختیار مشتریان قرار دهد. سامان ۷۲۴ علاوه بر این که اطلاعات صحیح و دقیق را به کاربران خود نمایش می دهد، به شما در ارزیابی دقیق قیمت آپارتمان فروشی کمک خواهد کرد.


چه فصلی برای پیدا کردن آپارتمان فروشی مناسب است؟

به طور معمول اکثر افراد فصل های بهار و تابستان را برای یافتن آپارتمان فروشی مناسب می دانند اما این فصل ها نیز مانند فصل های سرد پاییر زمستان معایب و مزایای خود را دارند. از جمله مزایای پیدا کردن آپارتمان فروشی در تابستان این است که به طور قطع اسباب کشی در فصل گرما بهتر از فصل سرما است و معمولاً تعداد گزینه های بیشتری را برای انتخاب دارید. اما از جمله معایب آن این است که از آن جایی که اکثر افراد در این فصل ها اقدام به یافتن آپارتمان فروشی می کنند، فروشندگان نیز به دلیل داشتن مشتری های زیاد کمتر با شما راه خواهند آمد. اما از جمله مزایای یافتن آپارتمان فروشی در فصل پاییز و زمستان این خواهد بود که در درجه اول از آن جایی تعداد مشتریان کمتر از فصل های دیگر است، زیرا اسباب کشی در فصل زمستان و در هنگام باران و برف بسیار سخت و خطرناک است، فروشندگانی که در مضیقه اقدام به فروش آپارتمان خود کرده اند، بیشتر با شما کنار خواهند آمد. از طرفی شما مطمئن خواهید بود که سیستم گرمایشی منزل به خوبی کار می کند یا نه چرا که هزینه های نگه داری سیستم گرمایشی بسیار چشم گیر است.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا