دانستنی های ملکی

پروسه درست فروش آپارتمان

پروسه درست فروش آپارتمان

تصمیم برای فروش آپارتمان

پروسه فروش آپارتمان به اندازه پروسه خرید آپارتمان می تواند، طولانی مدت باشد، چه بسا که گاهی اوقات پروسه فروش آپارتمان بسیار طولانی تر از خرید نیز هست. دلیل اصلی در این موضوع می تواند این باشد که اگر به هر دلیلی قصد فروش آپارتمان را دارید بایستی تصمیم قطعی خود را برای این امر گرفته و بسیار مصمم اقدام به آماده سازی یکسری اقدامات کنید. در موارد بسیاری به چشم خورده شده که دو آپارتمان همزمان با هم اقدام به معرفی آپارتمان خود به مشاورین املاک برای فروش آن کرده اند و یکی در بازه ای نه چندان طولانی به فروش رسیده و دیگری سال هاست که در چرخه پروسه فروش آپارتمان باقی مانده است.

از نظر کارشناسان املاک آپارتمانی به فروش خواهد رسید که در درجه اول صاحب آن تصمیم قطعی خود را برای فروش گرفته باشد، در این صورت مقدماتی را برای این امر آماده می کند، برای مثال اقدام به تعمیر آپارتمان خود می کند و پیشنهاد های خرید را بدون دلیل رد نکرده و به درستی مورد بررسی قرار می دهد.

مقدماتی که بایستی قبل از فروش آپارتمان آماده کرد

در صورتی که صاحب آپارتمان تصمیم قاطع برای فروش آپارتمان خود را گرفته باشد، بایستی این مراحل را طی کند.

 

راجع به قیمت آپارتمان خود تحقیق کرده و به ارزیابی دقیق آن اقدام کند و از یک مشاور کمک می گیرد تا روش هایی را پیدا کند که موجب افزایش قیمت آپارتمان او شود، برای مثال تغییرات معماری از جمله نمای بیرونی آپارتمان، رنگ آمیزی اتاق ها، تغییراتی در نقشه قرار گیری اتاق ها و …

 

اقداماتی را که لازم است انجام دهد تا موجب افزایش قیمت آپارتمان خود شود را انجام می دهد و دوباره ارزیابی قیمت را انجام می دهد.

 

با توجه به قیمتی که توسط کارشناس به آپارتمان او نسبت داده شده است، اقدام به پیدا کردن مناطقی از شهر مورد نظر خود می کند که خرید و یا اجاره آپارتمان در آن ها با میزان بودجه در دست او تطابق داشته باشد، به طور کلی در این گام بایستی مقصد خود را تعیین کند تا از تاریخ جا به جایی خود اطمینان حاصل کند، به این ترتیب با ایجاد یک محدوده زمانی به پیشنهاد های دریافتی بابت خرید آپارتمان خود بهتر و دقیق تر نیز فکر خواهد کرد.

 

نکاتی در پروسه فروش آپارتمان

پروسه فروش آپارتمان به اندازه پروسه خرید آپارتمان حائز اهمیت می باشد، بایستی در تمامی مسیر گوش بزنگ باشید تا مطمئن باشید که معامله به درستی صورت می گیرد و بودجه کافی شما برای ساکن شدن در محل مورد نظرتان تامین می شود. در این پروسه اگر زرنگ باشید می توانید به خودتان کمک کنید. از جمله مواردی که می توان به شما کمک کند، شامل این موارد خواهد بود:

 

  1. آپارتمان خود را به مزایده بگذارید

برای این کار بایستی بسیار محتاط پیش بروید. ابتدا از یک مشاور برای ارزیابی و محاسبه دقیق آپارتمان خود استفاده کنید سپس در گام بعدی آپارتمان خود را با ده یا بیست درصد کمتر از قیمت محاسبه شده به مزایده بگذارید. سپس به عنوان شخصی ناشناس برای خرید آپارتمان خود مبلغی بالاتر پیشنهاد بدهید، به این ترتیب موفق خواهید شد که به مزایده شک وارد کنید و موجب حساس شدن افراد دیگر خواهید شد، اگر شخصی واقعاً قصد خرید آپارتمان شما را داشته باشد، سعی می کند با دادن پیشنهاد بالاتر در این مزایده برنده باشد.

 

  1. ظاهر و نمای آپارتمان را دست کم نگیرید

نمای بیرونی آپارتمان اولین و قوی ترین تاثیر را بر روی خریداران خواهد گذاشت، از ظاهر آپارتمان خود غافل نشوید. تمامی اقدامات لازم از قبیل تعمیرات لازم جهت داشتن نمای زیبا و قرار دادن گلدان و … را انجام دهید.

 

  1. خانه را برای دید عموم آماده کنید

سعی کنید اسباب و اثاثیه منزل را نیمه جمع شده نشان دهید، این قضیه علاوه بر این که موجب می شود خریداران دید کامل و بهتری نسبت به آپارتمان شما داشته باشند، در آن ها یک ضرورت برای تصمیم گیری سریع تر ایجاد می کند، در واقع شما با این کار آن ها را در مضیقه زمان قرار خواهید داد و به طور غیر مستقیم به آن ها گفته اید که فروش آپارتمان به زودی انجام خواهد شد و نبایستی فرصت را از دست داد.

 

  1. تعمیرات لازم را انجام دهید

در پروسه های مقدماتی از شما خواسته شده بود که اقدام به تعمیرات کنید تا به ارزش آپارتمان شما اضافه شود، اگر تا این جای پروسه اقدام به این کار نکرده اید، بهتر است تا قبل از بازدید خریداران این کار را انجام دهید و اجازه بدهید تا خریداران بهترین نمای ممکن را از آپارتمان شما داشته باشند.

 

  1. خانه را نور گیر و روشن نشان دهید

یکی از مسائلی که در نا خود آگاه انسان ها در هنگام انتخاب آپارتمان تاثیر مثبت می گذارد، نور گیر بودن یا نبودن آپارتمان است. علاوه بر دلایل فیزولوژیکی در لزوم وجود نور در آپارتمان، نور گیر بودن بر کاهش میزان افسردگی در خانه تاثیر بسزایی دارد و این قضیه در هنگام بازدید از آپارتمان بسیار مورد اهمیت می باشد.

 

  1. آشپزخانه را زیبا تر از همیشه جلوه دهید

آشپزخانه در هنگام فروش آپارتمان می تواند برگ برنده شما باشد، بهتر است تمام تلاش تان را بکنید تا آشپزخانه را بسیار مجهز و مرتب نشان دهید، خواهید دید که این امر چه تاثیر مثبتی بر روی پروسه فروش آپارتمان شما خواهد گذاشت.

 

  1. همیشه آماده بازدید از آپارتمان باشید

دقت داشته باشید که ممکن است افراد در هر ساعتی از شبانه روز برای بازدید از آپارتمان شما اقدام کنند. این بازه زمانی را محدود به زمان خاصی نکنید چرا که در این صورت ممکن است قسمتی از مشتریان را از دست دهید.


نقش سامان ۷۲۴ در پروسه فروش آپارتمان

سامان ۷۲۴ به دلیل تبدیل شدن به یک رسانه در بحث املاک موجب هر چه بهتر دیده شدن آپارتمان شما خواهد شد. از طرفی به موجب دارا بودن کارشناسان خبره در زمینه معماری قادر خواهد بود تا هر آنچه لازم است در مورد آپارتمان خود انجام دهید که هم موجب افزایش ارزش مالی آپارتمان شما و هم در پروسه فروش آپارتمان موفق شوید را انجام خواهد داد. اگر در کل پروسه فروش آپارتمان به واسطه ای نیاز دارید که بتوان به او اعتماد کرد، سامان ۷۲۴ در خدمت رسانی آماده است.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا