دانستنی های ملکی

پروسه خرید آپارتمان در تهران با کمک سامان ۷۲۴

پروسه خرید آپارتمان در تهران با کمک سامان ۷۲۴

چگونه اقدام به خرید آپارتمان در تهران کنیم

پروسه خرید آپارتمان در تهران مانند سایر شهرهای ایران، پروسه سختی نیست اما بایستی در انتخاب منطقه کمی آینده نگر باشید، البته اگر قصدتان از خرید آپارتمان در تهران علاوه بر داشتن سر پناه، سرمایه گذاری نیز باشد. به گفته بسیاری از اقتصاد دانان با دید کلی بر اقتصاد مسکن بیشترین و با ارزش ترین دارایی خانوار به حساب می آید و از آن جایی که هر تغییری در اقتصاد پیش بیاید قیمت زمین و مسکن سیر صعودی خواهد داشت، افراد تلاش می کنند که در صورتی که شرایط خرید خانه را داشته باشند، اقدام به خرید آپارتمان در تهران کنند، البته افرادی هم هستند که سعی می کنند این شرایط را برای خود فراهم بیاورند، چرا که هر چه دیرتر اقدام به خرید آپارتمان در تهران کنند، مجبور خواهند بود تا بیشتر هزینه کنند.

 

شناخت منطقه مناسب برای خرید آپارتمان در تهران

طبق آمارهای گرفته شده، قیمت خرید آپارتمان در تهران از متری یک میلیون تومان شروع و تا متری چهارده میلیون تومان هم ادامه خواهد داشت. نظر کارشناسان ملک در مورد تهران این است که این روزها برای سه نوع فعالیت ملکی در تهران سه منطقه مخصوص وجود دارد، برخی از مناطق برای خرید  آپارتمان در تهران مناسب هستند و برخی برای اجاره و گروهی از این مناطق هم برای ساخت و ساز مناطق مناسبی به حساب می آیند. اگر به دنبال خرید آپارتمان ارزان قیمت هستید، طبق تحقیقات املاک موجود در منطقه ده تهران به موجب فرسوده بودن بسیار ارزان هستند، طوری که مبلغ آن ها از متوسط ۲/۷ میلیون تومان در کل تهران بسیار کمتر است ولی همان طور که گفته شد به موجب فرتوت بودن امکان سکونت در آن ها میسر نخواهد بود. و اما اگر به دنبال سرمایه گذاری با خرید آپارتمان در تهران هستید بهتر است به دنبال مناطقی باشید که میانگین رشد قیمت مسکن در آن ها نسبت به سایر مناطق تند تر انجام شود، مناطق ۴ و ۵ تهران که به ترتیب مناطق شمال شرقی و شمال غربی تهران می باشند، حاوی آپارتمان های نوساز هستند و میانگین رشد قیمت هم در آن ها بسیار بالاست اما از طرفی قیمت خرید آپارتمان در تهران و در این مناطق نزدیک به قیمت متوسط یعنی ۲/۷ میلیون تومان و گاهی اوقات بیشتر نیز هست. اما اگر برای خرید آپارتمان در تهران به دنبال مناطقی هستید که آرام تر از سایر نقاط تهران باشد و از ترافیک کمتری برخوردار باشند مناطق ۱، ۲ و ۳ تهران مناطق مناسبی هستند اما از گران قیمت ترین مناطق تهران برای خرید آپارتمان محسوب می شوند، در این مناطق طبق آمارهای سال گذشته میانگین رشد قیمت مسکن بسیار کند شده است. به طور کلی مناطق ۴، ۵، ۷ و ۸ مناطقی هستند که از لحاظ قیمت خرید آپارتمان در تهران به تعادل رسیده اند و از طرفی دست خریدار برای انتخاب ملک کاملاً باز است چرا که گزینه های فراوانی وجود دارد و خانه ها بافت قدیمی نداشته و نوساز می باشند.

نکاتی که بایستی در پروسه خرید آپارتمان در تهران مد نظر قرار دهید

متاسفانه تعدادی از مشاورین املاک در پروسه خرید آپارتمان در تهران بسیار به فکر جوش دادن معامله هستند. اما امروزه مردم جامعه هر چقدر هم به اطلاعات کافی در این زمینه دسترسی نداشته باشند اما به اینترنت دسترسی داشته و قادر به بازیابی اطلاعات می باشند، مشکل تنها این جاست که ممکن است به این اطلاعات بسیار دیر تر از موعد دسترسی پیدا کنند، زمانی که دیگر کار از کار گذشته باشد، این است که گفته می شود برای هر پروسه ای در زمینه ملک بایستی به یک پایگاه داده قوی مانند سامان ۷۲۴ دسترسی داشته باشید که علاوه بر برخورداری از اطلاعات بسیار در زمینه ملک علم و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد. مشاورین املاک سامان ۷۲۴ در پروسه خرید آپارتمان در تهران، علاوه بر این که طبق معیارهای شما اقدام به پیشنهاد گزینه های موجود می کنند، به شما در انتخاب درست کمک خواهند کرد تا در نهایت نتیجه ای که حاصل می شود با کمال رضایت همراه باشد.

و اما مسیری که بایستی در پروسه خرید آپارتمان در تهران طی کنید:

قصدتان از خرید آپارتمان در تهران چیست؟

سرمایه گذاری یا تهیه سر پناه، اگر به دنبال سرمایه گذاری هستید بهتر است مناطقی را انتخاب کنید که رشد قیمت آپارتمان در آن ها در سال های اخیر سیر صعودی داشته است و این سیر صعودی در بازه زمانی کوتاه تری اتفاق افتاده، برای دریافت اطلاعات دقیق این چنینی به طور قطع سامان ۷۲۴ به شما کمک خواهد کرد. اگر به دنبال سر پناه هستید بهتر است به دنبال بافت های قدیمی نروید چرا که هزینه کردن برای آپارتمان هایی که نیاز به بازسازی دارند در برخی از موارد با هزینه های بعدی بسیاری همراه خواهد بود، ولی بهتر است در این زمینه نیز با کارشناسان سامان ۷۲۴ صحبت و هزینه های احتمالی بعدی را با هم تخمین بزنید، شاید خرید آپارتمان قدیمی با هزینه های بعدی در یک منطقه از خرید آپارتمان نوساز نیاز به صرف هزینه کمتری داشته باشد.

بودجه خود را تعیین کنید و بر آن اساس مناطقی که با بودجه شما مطابقت دارند را برای یافتن گزینه مورد نظر جستجو کنید.

معیارهای خود را برای انتخاب تعیین کنید، گاهی اوقات لازم است با توجه به منطقه ای که انتخاب کرده اید تا با بودجه شما هم خوانی داشته باشد به یکسری از معیارهای خود الویت پایین تری اختصاص دهید و گاهی اوقات مجبور به حذف آن ها خواهید بود

از سامان ۷۲۴ برای امتیاز دهی به معیارهایی که انتخاب کرده اید در هر بازدید از آپارتمان ها، کمک بگیرید.

با کارشناسان سامان ۷۲۴ برای نهایی کردن پروسه خرید آپارتمان در تهران مشورت کنید و تصمیم نهایی را بگیرید.

با کمک سامان ۷۲۴، شما صاحب بهترین گزینه موجود در خرید آپارتمان در تهران شده اید.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا