دانستنی های ملکی

همه آنچه در مورد قیمت خانه بایستی بدانیم

همه آنچه در مورد قیمت خانه بایستی بدانیم

فرقی ندارد فروشنده باشید یا خریدار، مهم ترین مسئله ای که می تواند انجام معاملات ملکی را تحت شعاع قرار دهد، قیمت خانه است. اگر فروشنده باشید ترجیح تان این خواهد بود که اگر قرار است از خانه ای که مدتی را در آن سر کرده اید دل بکنید، با قیمتی از آن خدا حافظی کنید که امکان تهیه گزینه بهتر از آن را داشته باشید که این امر به شما کمک کند تا از تصمیمی که آن را عملی ساختید، پشیمان نکند و اگر خریدار باشید دوست دارید خانه ای را پیدا کنید که مطابق با معیارهای شما باشد و از طرفی قیمت خانه کمتر از حد انتظار شما باشد.

قیمت خانه به طور قطع مهم ترین مسئله در خرید و فروش ملک به حساب می آید. اما این که قیمت خانه تعیین شده برای فروش درست حساب شده باشد و به قول معروف این میان سر کسی کلاه نرفته باشد، مسئله ای است که همیشه هم فروشنده و هم خریدار را نگران می کند. در این مقاله قصد داریم منابعی را به شما پیشنهاد دهیم که به شما کمک می کند تا در مورد محاسبه قیمت خانه به اطمینان برسید و اقدام به معامله کنید.

 

موارد تاثیر گذار بر قیمت خانه

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که به صورت غیر مستقیم و البته مستقیم بر قیمت خانه و سرعت رشد قیمت خانه تاثیر می گذارند. از جمله عواملی که به صورت غیر مستقیم بر افزایش قیمت خانه تاثیر می گذارند را می توان این مسائل اعلام کرد: تورم حاکم بر اقتصاد کشور، قیمت دارایی هایی از قبیل دلار، طلا و بورس، قیمت نفت، نرخ سود سپرده های بانکی که می تواند موجب افزایش یا کاهش میزان نقدینگی در بازار شود، میزان درآمد و البته پس انداز خانوار، مقدار وام مسکن، قوانین مالیاتی وضع شده بر مسکن، اعطاء زمین و یا مسکن به کارمندان دولت، این ها همه عواملی هستند که موجب تغییر قیمت خانه خواهند شد، اما از نظر کارشناسان مسکن با دید کلی بر اقتصاد پنج محور رشد قیمت خانه وجود دارد، به این ترتیب که محور اول را می توان طرح تفصیلی دانست که برای شهر تهران وضع شده است و به این ترتیب میزان تراکم ساخت و ساز در تهران تعیین شده، این طرح تفصیلی به صورت غیر مستقیم می تواند به ارزش زمین در نقاط مختلف تهران افزوده و یا بکاهد. محور دوم به نظر کارشناسان مسکن و البته کارشناسان خبره سامان ۷۲۴، این است که بیشتر اراضی مربوط به تهران مالکیت خصوصی داشته و دولت قدرت تاثیر و تعیین قیمت خانه در این نقاط را نداشته و قیمت خانه در این اراضی توسط مالکین تعیین می شوند، پس این عادی است که مالکین بر حسب منافع شخصی اقدام به قیمت گذاری کنند و در بیشتر موارد بر قیمت خانه ای که تعیین کرده اند اصرار داشته باشند.

کارشناسان خبره سامان ۷۲۴ محور سوم را افزایش قیمت مصالح ساختمانی می دانند که این امر موجب افزایش قیمت خانه شده است چرا که هزینه تمام شده ساخت خانه بسیار بالا رفته است. محور چهارم را کارشناسان سامان ۷۲۴ قیمت ارز و سکه می دانند که این اواخر با نوسانات بسیار زیادی روبرو بوده است که همین امر موجب افزایش قیمت خانه نیز شده است. و محور پنجم هم سامان ۷۲۴، محدودیت زمین برای ساخت و ساز می داند که به طور قطع موجب افزایش قیمت خانه خواهد شد.

 

نکاتی که در محاسبه قیمت خانه بایستی در نظر گرفت

اگر فروشنده ملک هستید بهتر است در هنگام قیمت گذاری ملک خود از سامان ۷۲۴ کمک بگیرید تا با توجه به دید کلی بر بازار املاک در تمامی مناطق، شما را در جریان قیمت های تعیین شده برای نمونه های مشابه قرار دهد. بهتر است در هنگام محاسبه تعیین قیمت خانه، با واقعیت کنار آمده، احساسات را کنار بگذارید و به صورت عینی آن را ارزش گذاری کنید. در هنگام قیمت گذاری بهتر است خود را به جای خریدار بگذارید و آن گاه ببینید که در ازاء قیمتی که مالک تعیین کرده است، چه امکاناتی را باید در اختیار خریدار بگذارد، به این ترتیب خواهید فهمید که قیمت تعیین شده شما عادلانه است یا خیر.

البته کارشناسان خبره سامان ۷۲۴ به شما کمک خواهند کرد تا قیمت خانه خود را با انجام یک سری اقدامات که شاید تا به حال به آن فکر نکرده باشید، افزایش دهند اما در صورتی که واقعاً قصد فروش ملک خود را دارید بهتر است با واقعیت کنار آمده و قیمت خانه خود را به صورت عینی مورد محاسبه قرار دهید. از جمله مواردی که از نظر کارشناسان سامان ۷۲۴ می تواند موجب افزایش قیمت خانه شود عبارتند از رفع مشکلات ظاهری از نمای بیرونی خانه گرفته تا راه رو ها و حتی رنگ آمیزی داخل که بایستی حواستان به آن باشد تا در لحظه ورود خریدار را تسخیر کند. از جمله موارد دیگر که کارشناسان خبره سامان ۷۲۴ به فروشندگان مسکن پیشنهاد می دهند تا موجب افزایش قیمت خانه آن ها شود این است که خانه خود را پر نور کنند تا خانه در هنگام معرفی جذابیت بیشتری داشته باشد و نکته های دیگری که کارشناسان سامان ۷۲۴ به موجب تجربه بسیار در زمینه مسکن قادر هستند تا شما را در جریان آن قرار دهند.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا