دانستنی های ملکی

نکات ضروری در پروسه خرید خانه

نکات ضروری در پروسه خرید خانه

طبق تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان خبره سامان ۷۲۴ و با دیدی کلی بر اقتصاد کشور و نوسانات و تورم موجود، خانه با ارزش ترین دارایی خانوار محسوب می شود که همین نوسانات و تورم ناشی از آن می تواند موجب بیشتر کردن دارایی افراد شود. در این اوضاع سرمایه گذاری با خرید خانه می تواند بهترین نوع سرمایه گذاری و سود آورترین باشد. طبق تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان با تجربه سامان ۷۲۴ از عوامل تاثیر گذاری که می تواند افراد را به سمت بازار مسکن و خرید خانه سوق دهد، کاهش سود سپرده های بانکی است که موجب می شود افراد نقدینگی خود را به سمت بازار مسکن بکشانند و اقدام به سرمایه گذاری در این زمینه کنند تا سود بیشتری نصیب شان شود. از طرفی عوامل دیگری هم وجود دارند که موجب کاهش تمایل افراد به خرید خانه می شوند، از جمله بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی که موجب افزایش هزینه تمام شده مسکن شده و خرید خانه را به موجب داشتن بودجه بیشتر دچار اختلال می کند. از هیچ کس پنهان نیست که این میان افرادی هم هستند که از آب گل آلود ماهی گرفته و به موجب در اختیار داشتن اراضی شخصی قیمت دلخواه را بر مسکن گذاشته و دیگران را نیز در همان منطقه با خود همراه می کنند که همین امر موجب افزایش غیر عادلانه قیمت خانه در یک منطقه و کاهش تمایل به خرید خانه در برخی از مناطق شده اند. اما بایستی قبل از خرید خانه نکاتی را رعایت کنید که در این جا سعی داریم در این مورد صحبت کنیم.

 

نکاتی که در پروسه خرید خانه بایستی در نظر بگیرید

گام اولیه در پروسه خرید خانه این است که خود را برای خرید خانه آماده کنید. مراحل آماده سازی برای خرید خانه را می توان این گونه بیان کرد:

  1. بودجه خرید خانه را محاسبه کرده و دارایی خود را به طور کامل در نظر بگیرید. در همین جا گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که می توانید برای دریافت وام مسکن، اوراق تسهیلات مسکن را از بازار فرا بورس خریداری کنید، بدون این که نیاز به این داشته باشید که تا افزایش امتیاز تعیین شده برای دریافت تسهیلات مسکن صبر کنید.
  2. بعد از تعیین بودجه بهتر است ابتدا با کمک سامان ۷۲۴ در گام بعدی از پروسه خرید خانه یک ارزیابی کلی از قیمت های مناطق مختلف شهر مورد نظر خود بدست بیاورید تا بر اساس آن منطقه و البته متراژ دلخواه خانه ای که قصد خرید آن را دارید، را تعریف کنید.
  3. بعد از تعیین منطقه و متراژ دلخواه تان، معیارهای دیگری را که می توانند مانع از هزینه های بعدی شوند را در نظر بگیرید، معیارها را بعد از تعیین کردن الویت بندی کنید.
  4. با سامان ۷۲۴ مشورت کنید تا گزینه های موجود را که با معیارها و الویت های شما تطابق دارد و شما را به خرید خانه مشتاق می کند، را در اختیارتان قرار بدهد.
  5. از میان گزینه های موجود اقدام به مرتب سازی بر اساس نزدیکی به معیارها و اولویت ها کنید و برای این که فرصت را از دست ندهید اقدام به بازدید کنید.
  6. بعد از بازدید شروع به امتیاز دهی کنید تا تصمیم نهایی را بگیرید.

در تمام پروسه خرید خانه، کارشناسان خبره سامان ۷۲۴ در کنار شما خواهند بود تا خرید خانه شما با رضایت کامل صورت پذیرد.

 

 

بررسی قیمت اعلام شده توسط صاحب خانه

در پروسه خرید خانه بایستی به این موضوع توجه داشته باشید که همان طور که قبلاً به آن اشاره شد و البته کاملاً هم طبیعی است، اکثر اوقات صاحب خانه سعی می کند تا ملک خود را با بهترین قیمت به بازار عرضه کند، چرا که از طرفی دل کندن از خانه ای که مدت ها در آن زندگی کرده سخت باشد و همین امر موجب به تعویق انداختن معامله می شود و از طرف دیگر به طور قطع صاحب خانه ترجیح می دهد خانه را با قیمتی به فروش برساند که خود امکان خرید خانه ای حداقل با همان امکانات در منطقه بهتر و یا خانه با امکانات بهتر در همان منطقه را داشته باشد، بنابراین بهتر است به محض شنیدن قیمت اقدام به تحقیق و ارزیابی قیمت در همان منطقه کنید. برای انجام این کار سایت های آنلاینی وجود دارند که می توانند شما را در ارزیابی قیمت خانه در یک محله بر اساس خانه های به فروش رسیده، کمک کنند اما به طور قطع محدود به همان گزینه های به فروش رسیده می باشند، در موقعیت این چنینی شما به یک پایگاه داده قوی مانند سامان ۷۲۴ دارید که با دید کلی بر کلیه مناطق و تمام گزینه های موجود و به فروش رسیده به شما در تعیین قیمت کمک کند. کارشناسان سامان ۷۲۴ به موجب تجربه بی شمار در زمینه مسکن و املاک و دید گسترده بر کلیه شهرها و مناطق آن ها می تواند به شما در اطمینان از قیمت تعیین شده برای خرید خانه کمک کند.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا