دانستنی های ملکی

معیارهای مهم خرید خانه مدرن

معیارهای مهم خرید خانه مدرن

خانه مدرن همان چیزی است که از ذهن شما  وجود دارد و بسیار علاقمند به آن هستید. اما دیدگاه و نگاه افراد مختلف در زمینه خانه مدرن متفاوت است. در این مقاله قصد داریم خانه مدرن را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

خانه مدرن از نظر مشتری

اولین و مهمترین موضوعی که باید در خصوص خانه مدرن بررسی شود نظر مشتری است.عموماً مشتریان نگاه متفاوتی به ویژگی های خانه مدرن دارند. معماری به کار رفته برای ساخت خانه یکی از آیتم های مهمی است که از سوی مشتری مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع عموم مشتریان به دنبال منازل با وسعت زیاد هستند و میل به خانه های کوچک از بین رفته است، بنابراین بزرگ بودن یک خانه از دید مشتری خود نشانی از مدرن بودن آن است.

فضای داخلی خانه از دیگر آیتم هایی است که مشتریان مورد بررسی قرار می دهند به طور کلی مشتری معتقد است که معماری داخلی منزل باید مطابق با متریال های روز دنیا باشد و این رویه سبب می شود که افراد بتوانند حس اشرافی و یا مدرنی داشته باشند. سبک مدرن از نظر مشتری بسیار مهم است. تنوع طرح و رنگ در این خصوص نیز بارها و بارها از سوی مشتریان دیده می شود. همینطور موقعیت مکانی نیز از دیگر مسائلی است که مشتریان به آن اهمیت می دهند که البته الویت کمتری به آن داده می شود.

 

خانه مدرن از نظر مشاور املاک

در صنف املاک به طور کلی رویه برعکس نظر مشتریان پیش می رود و رویکرد از بالا به پایین است. به طور کلی مشاور املاک اولین چیزی که به آن بسیار اهمیت می دهد موقعیت مکانی منزل است و هرچه از نظر موقعیتی یک منزل گران قیمت تر باشد از دید مشاورین املاک آن خانه مدرن تر است. مورد دیگری که از دید مشاوران املاک در لیست مدرن بودن خانه قرار می گیرد فضای ویو منزل است، یعنی هرچه از نظر طبیعی ویوی منزل گسترده تر باشد یعنی معماری قوی تری برای آن استفاده شده است و در لیست بهترین خانه مدرن محسوب می شود.

قیمت و همینطور قدمت منزل از دیگر مواردی است که در خصوص مدرن بودن خانه مورد بررسی قرار می گیرد، به طور کلی مشاورین املاک معتقد هستند که منازلی که از معماری های جدید در آنها استفاده شده و به نوعی جهت گیری های طبیعی در آن به کار می رود مدرن تر از خانه های قدیمی تر هستند به زبانی ساده تر همیشه منازل نوساز ارجحیت بیشتری برای مدرن بودن دارند.

متقارن بودن بافت داخلی منزل از دیگر مسائل مهم محسوب می شود فضای داخلی خانه مدرن عموماً به صورت متقارن ساخته شده است به نوعی ستون ها و پارت بندی های دقیق تری برای آن به کار رفته است.

 

پارت بندی خانه مدرن

حال می خواهیم پارت های مختلف یک خانه مدرن را بررسی کنیم، اولین و مهمترین اصل فضای پذیرایی منزل است که باید مفید و دل باز باشد. دل باز بودن خانه خود یکی از پارامترهای مدرن بودن آن محسوب می شود. ابعاد و اندازه هایی که طراحی خانه های مدرن به کار می رود موضوع بسیار مهمی است. در نظر داشته باشید که خانه های خلاق و مدرن همیشه دارای سبک مشخص و متمایزی هستند و این موضوع در تمامی بخش های خانه دیده می شود.

پارت بندی مربوط به اتاق خواب ها است. اتاق خواب محل استراحت است و چه خوب است که قوانین سبک های مدرن در آن به درستی رعایت شود. در واقع در اتاق خواب ها باید فضا آنطور که باید دل باز و یا نورگیر نباشد تمامی این موارد خود در لیست مشخصه های خانه مدرن قرار می گیرد.

اگر قصد دارید خانه مدرن خریداری نمایید در ابتدا باید بودجه ای که در دست دارید جوابگوی این امر باشد پس از آن باید مشخصه های مهم خانه مدرن را بدانید و از مشاور املاک مطمئن در این زمینه استفاده نمایید.

 

 

در نظر داشته باشید که گاه مشاوره های اشتباهی که به شما داده می شود سبب خواهد شد که در تشخیص سبک مدرن دچار مشکل شوید. مثلاً استاندارد بودن ابعاد خانه یکی از عوامل مدرنیته بودن آن است، در اینجا مشخص می شود که تنها زیبایی نمی تواند برای مدرن بودن کافی باشد و این اطلاعات باید توسط یک مشاور املاک خوب و مطمئن به شما ارائه شود و البته در این مسیر تدبیر درست نیز بسیار اهمیت دارد.

جمع بندی

به طور کلی تمامی معیارهای خانه مدرن باید در انتخاب آن مورد توجه قرار بگیرد، مکان یابی، بعاد و سبک معماری که در طراحی خانه مدرن به کار می رود هر یک می تواند در جایگاه خود ارزشمند باشد.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا