قوانین و امور حقوقی ملک

مشاور حقوقی املاک

مشاور حقوقی املاک

مشاور حقوقی املاک از جمله مشاغل حساس و پرکاربرد در دنیای کنونی است. با توجه به اینکه ملک جزو کالاهای گران قیمت و لوکس محسوب می شود لذا رعایت کلیه اصول و قوانین در خرید و فروش؛ اجاره و سایر موارد در زمینه ملک از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که می دانید نوشتن قرارداد املاک مهمترین بخش فرآیند خرید و فروش و یا اجاره املاک بوده که طرفین قرارداد باید با آگاهی کامل از مفاد و بندهای قرارداد اقدام به امضا و انعقاد قرارداد نمایند. از طرفی با توجه به اینکه در تنظیم قرارداد باید تمامی موارد و اصول حقوقی طبق آئین نامه قوانین مدنی و قانون مالک و مستاجر رعایت گردد لذا مشورت با مشاور حقوقی املاک در این مورد می توان کارگشا بوده و از بروز بسیاری از مشکلات و اختلافات ملکی که دعاوی ملکی نامیده می شود جلوگیری بعمل آورد. مشاور حقوقی املاک با آگاهی و تخصص در زمینه املاک، تنظیم قراردادها و قوانین جاری می تواند کلیه نکات و بندهای قرارداد را بررسی و نسبت به تنظیم قرارداد بدون عیب و نقص جهت حفظ منافع و حقوق طرفین اقدام نماید.

ویژگیهای مشاور حقوقی املاک

یک مشاور حقوقی املاک باید دارای ویژگیهایی بوده تا بتواند کلیه قوانین حقوقی در تنظیم قرارداد را رعایت نماید. یک مشاور املاک خوب باید به قوانین مالک و مستاجر و آئین نامه قانون مدنی اشراف کامل داشته باشد. همچنین دارای تخصص در زمینه حقوق خصوصی داشته و توانایی جهت تنظیم قراردادهای ملکی جهت حفظ منافع و حقوق موکل خود را داشته باشد. با توجه به تعداد زیاد دعاوی ملکی در مراجع قضایی و دادگستری و مراکز حل اختلاف وجود یک مشاور حقوقی املاک در این مورد می تواند از بسیاری مشکلات و اختلافات آتی ممانعت بعمل آورد. مشاور حقوقی املاک می تواند شما را از کلیه مسائل و پیچیدگی های موجود آگاه ساخته و راه حل مشکل را به شما نشان دهد. همچنین شما می تواند از ابتدای تصمیم به خرید و فروش ملک و یا حتی اجاره ملک کلیه موارد حقوقی و تنظیم قرارداد خود را با کمک مشاور حقوقی املاک پیش برده تا با خیالی آسوده و فارغ از هر گونه اختلافات احتمالی به معالمه و تنظیم قرارداد بپردازید.

 

وظایف مشاور حقوقی املاک

مشاور حقوقی املاک و دفاتر مشاوره دهنده حقوقی خدمات متنوعی را به شرح ذیل در زمینه املاک و مستغلات به موکلین خود ارائه می دهند.

  • ارائه مشاوره حقوقی به موکلین در زمینه خرید، فروش و اجاره املاک و مواردی همچون تنظیم سند رسمی، اخذ پایان کار و تنظیم صورت مجلس تفکیکی واحدها.
  • پیگیری مواردی همانند الزام به تنظیم سند رسمی، تخلیه املاک تجاری و مسکونی و انجام موارد حقوقی مربوطه، مطالبه سرقفلی مستاجر از مالک و …
  • اجرای دعاوی مربوط به تصرفات غیر قانونی ملک همانند رفع تصرف، رفع ممانعت، خلع ید و …
  • یکی از وظایف مشاور حقوقی املاک پذیرش وکالت در کلیه دعاوی مربوط به املاک و مستغلات و اموال مشاع مانند تقسیم و تفکیک ملک مشاع می باشد.
  • پذیرش وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در کلیه دعاوی موقوفات اعم از عام و خاص.
  • ارائه مشاوره حقوقی در زمینه قوانین املاک و آئین نامه های مدنی.
  • اجرای مواردی همچون ابطال سند و قرارداد و یا فسخ آن طبق مفاد و بندهای مربوطه در قرارداد.

 

چنانچه ملاحظه می کنید با داشتن مشاور حقوقی املاک به نوعی کلیه فرآیند خری و فروش و یا اجاره ملک خود را تضمین نموده و از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری خواهید نمود. توجه داشته باشید که شما هزینه ای بابت دریافت مشاوره از مشاور پرداخت می کنید ولی سرمایه خود و تمام منافع خود را با این کار تضمین می نمائید. بسیاری از دفاتر مشاور املاک جهت رفاه و آسایش مشتریان خود دارای مشاور حقوقی املاک بوده که می توانید از آنها جهت رفع مشکلات و سوالات خود بهره مند شوید.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا