قوانین و امور حقوقی ملک

مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی

مشاوره حقوقی املاك،روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی و مشاورین املاك غیرقانونی

در برخی از موارد، افرادی بدون مجوزهای قانونی، بنگاه مشاورین املاك را راه اندازی كرده و با خرید و فروش های غیرقانونی املاكی را به مردم می فروشند.

امروزه دیگر معاملات ملكی به صورت سنتی انجام نمی شود و بلكه به صورت قانونی و توسط بنگاه های مشاورین املاك و با ارائه كد رهگیری به انجام می رسد. دیگر نباید انتظار داشته باشید كه خریدار و فروشنده سر ملك معاملات ملكی را انجام دهند. در هر حال حاضر همه مشاورین املاك كد خاصی مربوط به خود در سامانه معاملات ملكی دارند كه با همان كد خاص خودشان می توانند معاملات را به ثبت برسانند.

 

۱-مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی و  شغل اول مشاور املاك

در صورتی كه معامله املاك شغل اول شما باشد به سود سرشاری دست خواهید یافت. اكثر افرادی كه به كار معاملات ملكی مشغول هستند، دانشجو، بازنشسته یا پشت كنكوری هستند و با این كار توانسته اند كه به سودهای كلانی دست یابند. اگرشما با جان و دل كار كنید در این صورت به موفقیت های چشمگیری دست خواهید یافت.

 

۲-مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی   و شنونده خوب مشاور

شنونده خوب همیشه در جذب مشتری موفق است. مشتریان دوست دارند كه یك نفر به حرف های آنان خوب گوش دهد. هرگز حرف های مشتری، را قطع نكنید. زمانی كه شما به او در انجام معامله دلسوزی كنید به طور یقین در كار خودتان موفق خواهید شد.

 

۳-مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی  و تصور خود به عنوان مشتری، روشی منطقی برای انجام معاملات املاك

شما به عنوان مشاورین املاك باید به نیازهای مشتری توجه كنید. شما باید از دیدگاه مشتری به معامله نگاه كنید تا بتوانید یك معامله موفق داشته باشید. متناسب با بودجه و شان مشتری ، ملك مورد نظر مشتری را به او نشان دهید و به او بقولانید كه در معامله سود كرده است.

 

 

۴-مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی  و درنظر گرفتن منافع فروشنده

شما به عنوان مشاور املاك باید منافع فروشنده را هم درنظر بگیرید. در برخی مواقع، مشاورین املاك فقط به منافع فروشنده توجه می كنند و در همین حالت است كه خریداران ملك به كنار گذاشته و قیمت های مسكن شكننده می شود. توجه به منافع خریدار و فروشنده می تواند برای یك مشاوراملاك نتایج خوبی را به بار بیاورد.

 

 

۵-مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی  و ترفند پورسانت

برخی از مشاورین املاك با ترفندهای سعی می كنند كه به خریدار بقبولانند كه خریدار ملك را پسند كرده و دوست دارند كه بخاطر دریافت پورسانت معامله به انجام برسد در حالی كه خریدار و فروشنده در مورد ملك و قیمت نظرهای متفاوتی دارند. دریافت پورسانت نباید شما را به یك معامله نادرست بفریبد. برخی از مشاورین بعد از دریافت پورسانت، دیگر كارهای بعدی ملك را پیگیری نمی كنند.

مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی و وظیفه منحصربفرد مشاورین املاك

بنگاه های مشاورین املاك نه تنها باید در زمینه ملك مشاوره بدهند باید باید بتوانند معاملات را طوری انجام دهند كه هم خریدار و هم فروشنده از معامله رضایت داشته باشند، مشاوره ملكی قبل از معامله بهترین روش جهت جلوگیری از متضررشدن در معامله است. مشاورین املاك باید به قوانین حقوقی ملك هم مسلط باشند تا در انجام معاملات مختلف املاك خبره و ماهر شوند.

 

 

مشاورین املاك باید اسناد ملكی دقیق و حساب شده بنویسند و همه نكات حقوقی آن را به خریدار و فروشنده گوشزد كنند. مشخص كردن میزان حق الزحمه مهم ترین كاری است كه باید قبل از معامله انجام شود. مشاورین باید بر مبنای نرخ مصوب اتحادیه حق الزحمه خود را دریافت كنند.

مشاورین املاك می توانند ملك مورد نظر شما را در مدت كوتاهی پیدا كرده و این بخاطر بانك اطلاعاتی دقیق آن هاست، البته امروزه جستجوی ملك در پرتوی اینترنت راحت شده و در كنار این قضیه فروشندگان نیز مشخصات ملك خود را به بنگاه های املك اعلام می كنند و بدین ترتیب شما می توانید ملك خود را از میان صدها گزینه موجود انتخاب كنید.

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا