قوانین و امور حقوقی ملک

مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگيری از كلاهبرداری های ملكی

مشاوره حقوقی املاك، روشي براي جلوگيري از كلاهبرداري هاي ملكي بهترين روش براي معامله ملكي موفق است.

در برخي از موارد، افرادي بدون مجوزهاي قانوني، بنگاه مشاورين املاك را راه اندازي كرده و با خريد و فروش هاي غيرقانوني املاكي را به مردم مي فروشند.

امروزه ديگر معاملات ملكي به صورت سنتي انجام نمي شود و بلكه به صورت قانوني و توسط بنگاه هاي مشاورين املاك و با ارائه كد رهگيري به انجام مي رسد. ديگر نبايد انتظار داشته باشيد كه خريدار و فروشنده سر ملك معاملات ملكي را انجام دهند. در هر حال حاضر همه مشاورين املاك كد خاصي مربوط به خود در سامانه معاملات ملكي دارند كه با همان كد خاص خودشان مي توانند معاملات را به ثبت برسانند.

 

 

مشاوره حقوقی املاك، روشي براي جلوگيري از كلاهبرداري هاي ملكي  و ويژگي هاي مشاورين املاك حرفه ای

 

  1. مشاوره حقوقی املاك، روشي براي جلوگيري از كلاهبرداري هاي ملكي و شغل اول مشاور املاك

در صورتي كه معامله املاك شغل اول شما باشد به سود سرشاري دست خواهيد يافت. اكثر افرادي كه به كار معاملات ملكي مشغول هستند، دانشجو، بازنشسته يا پشت كنكوري هستند و با اين كار توانسته اند كه به سودهاي كلاني دست يابند. اگرشما با جان و دل كار كنيد در اين صورت به موفقيت هاي چشمگيري دست خواهيد يافت.

 

  1. مشاوره حقوقی املاك، روشي براي جلوگيري از كلاهبرداري هاي ملكي  و شنونده خوب مشاور

شنونده خوب هميشه در جذب مشتري موفق است. مشتريان دوست دارند كه يك نفر به حرف هاي آنان خوب گوش دهد. هرگز حرف هاي مشتري، را قطع نكنيد. زماني كه شما به او در انجام معامله دلسوزي كنيد به طور يقين در كار خودتان موفق خواهيد شد.

 

  1. مشاوره حقوقی املاك، روشي براي جلوگيري از كلاهبرداري هاي ملكي و تصور خود به عنوان مشتري، روشي منطقي براي انجام معاملات املاك

شما به عنوان مشاورين املاك بايد به نيازهاي مشتري توجه كنيد. شما بايد از ديدگاه مشتري به معامله نگاه كنيد تا بتوانيد يك معامله موفق داشته باشيد. متناسب با بودجه و شان مشتري ، ملك مورد نظر مشتري را به او نشان دهيد و به او بقولانيد كه در معامله سود كرده است.

  1. مشاوره حقوقی املاك، روشي براي جلوگيري از كلاهبرداري هاي ملكي و درنظر گرفتن منافع فروشنده

شما به عنوان مشاور املاك بايد منافع فروشنده را هم درنظر بگيريد. در برخي مواقع، مشاورين املاك فقط به منافع فروشنده توجه مي كنند و در همين حالت است كه خريداران ملك به كنار گذاشته و قيمت هاي مسكن شكننده مي شود. توجه به منافع خريدار و فروشنده مي تواند براي يك مشاوراملاك نتايج خوبي را به بار بياورد.

  1. مشاوره حقوقی املاك، روشي براي جلوگيري از كلاهبرداري هاي ملكي و ترفند پورسانت

 

 

برخي از مشاورين املاك با ترفندهاي سعي مي كنند كه به خريدار بقبولانند كه خريدار ملك را پسند كرده و دوست دارند كه بخاطر دريافت پورسانت معامله به انجام برسد در حالي كه خريدار و فروشنده در مورد ملك و قيمت نظرهاي متفاوتي دارند. دريافت پورسانت نبايد شما را به يك معامله نادرست بفريبد. برخي از مشاورين بعد از دريافت پورسانت، ديگر كارهاي بعدي ملك را پيگيري نمي كنند.

مشاوره حقوقي املاك، روشي براي جلوگيري از كلاهبرداريهای ملكي و وظيفه منحصربفرد مشاورين املاك

بنگاه های مشاورين املاك نه تنها بايد در زمينه ملك مشاوره بدهند بايد بايد بتوانند معاملات را طوري انجام دهند كه هم خريدار و هم فروشنده از معامله رضايت داشته باشند، مشاوره ملكي قبل از معامله بهترين روش جهت جلوگيري از متضررشدن در معامله است. مشاورين املاك بايد به قوانين حقوقي ملك هم مسلط باشند تا در انجام معاملات مختلف املاك خبره و ماهر شوند.

مشاورين املاك بايد اسناد ملكي دقيق و حساب شده بنويسند و همه نكات حقوقي آن را به خريدار و فروشنده گوشزد كنند. مشخص كردن ميزان حق الزحمه مهم ترين كاري است كه بايد قبل از معامله انجام شود. مشاورين بايد بر مبناي نرخ مصوب اتحاديه حق الزحمه خود را دريافت كنند.

مشاورين املاك مي توانند ملك مورد نظر شما را در مدت كوتاهي پيدا كرده و اين بخاطر بانك اطلاعاتي دقيق آن هاست، البته امروزه جستجوي ملك در پرتوي اينترنت راحت شده و در كنار اين قضيه فروشندگان نيز مشخصات ملك خود را به بنگاه هاي املك اعلام مي كنند و بدين ترتيب شما مي توانيد ملك خود را از ميان صدها گزينه موجود انتخاب كنيد.

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا