دانستنی های ملکی

هر آنچه در مورد قیمت آپارتمان در تهران باید بدانیم

هر آنچه در مورد قیمت آپارتمان در تهران باید بدانیم

عوامل موثر بر قیمت آپارتمان در تهران

برای بررسی قیمت آپارتمان در تهران در ابتدا بایستی بررسی کرد تا متوجه عوامل موثر بر آن شد. طبق نظریه کارشناسان مسکن در تهران پنج محور برای رشد قیمت مسکن اعلام شده است. کارشناسان در این زمینه اظهار داشته اند که در طی آمار سال های گذشته تا امروز عوامل تاثیر گذار بر قیمت آپارتمان در تهران شامل: هزینه های ساخت مسکن، تورم موجود در اقتصاد ایران، قیمت تعیین شده نفت، نرخ دارایی هایی از قبیل دلار، بورس، طلا و انواع سپرده های بانکی، مقدار نقدینگی افراد جامعه، میزان در آمد، هزینه و پس انداز خانوار، مقدار وام خرید مسکن، نرخ سودهای بانکی، اعطاء زمین یا مسکن دولتی و قوانین مالیاتی متعدد که در زمان های مختلف تعیین می شوند از جمله عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت آپارتمان در تهران به شمار می آیند. کارشناسان در جایی دیگر اظهار داشته اند که در حال حاضر، قیمت زمین بیشتر از قیمت آپارتمان در تهران می باشد.

 

 

و اما محورهایی که بر قیمت آپارتمان در تهران تاثیر مستقیم داشته اند عبارتند از :

  1. طرح تفصیلی جدید تعیین شده برای تهران که در این طرح تغییرات اساسی در تعیین تراکم ساخت و ساز صورت گرفته است و همین امر در تعیین قیمت زمین در نقاط مختلف تهران تاثیر گذاشته است.
  2. محور دوم تعیین قیمت آپارتمان در تهران مالکیت زمین ها می باشد که در حال حاضر اکثر زمین ها در محدوده تهران به مالکیت اشخاص حقیقی در آمده است و دولت قادر به تعیین تکلیف در این زمینه نمی باشد، چرا که دیگر اشخاص حقیقی به موجب مشکلات اقتصادی و تورمی که سیر صعودی دارد تعیین کننده قیمت می باشند و دیگر دولت نیست که این قیمت را تعیین می کند.
  3. محور سوم رشدی می باشد که در قیمت آپارتمان در تهران شاهد بوده ایم که دلیل آن افزایش قیمت مصالح و اجرت ساخت و ساز و همچنین مراحل اداری پیچیده و پر هزینه می باشد که هم چنان هم در حال افزایش بوده است.
  4. محور چهارم به گفته کارشناسان اقتصادی و کارشناسان مسکن تغییرات ناگهانی و افزایش چند برابری دارایی هایی از قبیل طلا و دلار می باشد که تاثیرات منفی خود را بر روی بازار مسکن می گذارند و باعث افزایش چند برابری این قیمت آپارتمان در تهران و در نقاط مختلف کشور خواهند شد.
  5. محور پنجم افزایش قیمت آپارتمان در تهران به گفته کارشناسان مسکن محدودیت زمین برای ساخت و ساز بوده است که موجب شده تا آپارتمان به کالایی کمیاب تبدیل شود و همین امر موجب افزایش قیمت آپارتمان در تهران شده است.

 

یکی از کارشناسان بنام مسکن در تحقیقات خود به این نکته رسیده است که افزایش تجرد بر خلاف یک باور قدیمی که نشان می داد مانع از خرید و فروش مسکن شده و در نهایت موجب کاهش قیمت مسکن می شود این روزها تاثیری بر عکس دارد و می توان گفت با افزایش قیمت آپارتمان در تهران نسبت مستقیم دارد به این معنی که افزایش تجرد در تهران موجب افزایش قیمت آپارتمان در تهران شده است.

 

مشخصه های تعیین قیمت آپارتمان در تهران

به گفته کارشناسان مسکن از جمله شاخص هایی که برای تعیین قیمت آپارتمان در تهران و توسط قیمت گذاران مسکن مورد توجه قرار می گیرد، در ابتدا منطقه ای است که آپارتمان واقع شده و در درجه دوم میزان کیفیت و انواع مصالح ساختمانی می باشد که در نازک کاری آپارتمان استفاده شده است از جمله موارد دیگر هم به طور قطع می توان این موارد باشند: زیربنا و متراژ، قدمت آپارتمان و واحد مسکونی و تعداد اتاق های آپارتمان و به طور قطع طرز قرار گیری ساختمان در زمین و تجهیزات و امکانات داخلی آپارتمان و به کار گیری متدهای روز در طراحی داخلی آپارتمان و مشاعات و غیره آن نیز می باشد.

 

 

منبع موثق برای بازیابی قیمت آپارتمان در تهران

به طور قطع منابع بسیاری برای بازیابی قیمت آپارتمان در تهران در دسترس کاربران شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف وجود دارد اما این که این آیا این قیمت ها دقیق می باشند و یا صرف تعیین قیمتی است صاحب مسکن و البته مدیران این شبکه های اجتماعی به عنوان مشاور املاک مجازی تعیین می کنند، شک و شبهاتی وجود دارد. برای بازیابی قیمت درست و دقیق مسکن بایستی منبع موثقی وجود داشته باشد که مبنای آن ارزش واقعی مسکن به نظر کارشناسان باشد و اگر افزایش مبلغی هم بر روی آن به صلاح مالک مسکن انجام شده، افزایش قیمت نا معقولی نباشد. سامان ۷۲۴ با برخورداری از کارشناسان با تجربه مسکن در این زمینه با توجه به معیارهای دقیق تعیین ارزش قیمت آپارتمان در تهران اقدام به ارزش گذاری واقعی می کنند. تعیین دقیق قیمت آپارتمان در تهران نه تنها به صورت مستقیم به خریداران آپارتمان کمک می کند بلکه از ایجاد بازار سیاه و افزایش چند درصدی قیمت آپارتمان در تهران به دلیل تعیین قیمت نا درست جلوگیری خواهد کرد.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا