فناوری املاک

فواید فناوری اطلاعات در املاک در مقابل روش های سنتی

چگونه فناوری اطلاعات در املاک نفوذ کرده است؟ استفاده از فناوری اطلاعات در املاک چه تغییراتی در کسب و کار مشاورین املاک ایجاد کرده است؟ در این مقاله قصد داریم در خصوص یکی از قطب های بزرگ تجارت صحبت کنیم و فواید فناوری اطلاعات در املاک را به طور دقیق بررسی کنیم.

 

فناوری اطلاعات در املاک از نگاه یک پژوهشگر

به طور کلی تجارت در لاین املاک گزینه ای بسیار مهم محسوب می شود به طوری که امنیت سرمایه در این مسیر بسیار گسترده تر از قبل است. با توجه به اینکه در طول سال حجک معاملات املاک در شهرهای بزرگ بیشتر و بیشتر می شود فناوری اطلاعات در املاک یک گام بسیار بزرگ و ارزشمند محسوب شده است. تحویل در نحوزه خرید و فروش از دسته موارد بسیار مهم محسوب می شود و به طور کلی با سرعت روز افزونی همراه است. این روند سبب شده است که سیستم های سنتی به سمت تکنولوژی پیش بروند و فناوری در املاک به صورت جدی تری دنبال شود.

بررسی هایی که از سوی پژوهشگران ایجاد شده است در طول چند سال گذشته تا به امروز سرویس های سنتی در زمینه املاک به رکود همراه بوده است و این روند سبب شده است که زمان زیادی از مشتری گرفته شده و در نهایت از خدمات موجود ناراضی باشد در این مسیر فناوری اطلاعات در املاک به میان آمده است تا این رکود را به حداقل برساند. استفاده از فضای ابری در املاک تصمیمی بود که توسط مهندسین خبره ما صورت گرفت و توانست حرکت به سوی ریشه کن کردن رکودهای موجود را به طور جدی پیش بگیرد.

 

فناوری اطلاعات در املاک دقیقاً چطور عمل می کند

مبرهن است که به وجود آمدن اینترنت و البته همه گیر شدن آن سبب شده است که نحوه نمایش املاک و مستغلات تغییر کند این در حالی است که فناوری در املاک نحوه خرید و معاملات را نیز دگرگون ساخته است. در نظر داشته باشید که فناوری های گوشی های هوشمند در این مسیر نقش بسیار مهمی ایفا کرده اند.

یکی از مشکلاتی که در املاک سنتی دیده می شود از دست دادن ارتباط با مشتریان است، در واقع در این مسیر دیده شده که املاکی که سال ها فعالیت داشته است و به نوعی قدیمی در این حرفه محسوب می شود دیگر نمی تواند مثل گذشته با مشتریان ارتباط بگیرد، فناوری اطلاعات در املاک آمد و این روند را به سادگی پوشش داد در واقع امروز املاکی که از سیستم فضای ابری استفاده می کند به کاربر می گوید که هرجا و هر زمان در دسترس است و دیگر نگرانی های ارتباطی و زمانی از بین می رود. فناوری اطلاعات در املاک سبب می شود که دیگر منتظر ننشینید تا مشتری به مغازه شما بیاید و یا دفتر قدیمی خود را باز کرده و به او پیشنهاد های واقعی ( غیر واقعی!!) بدهید.

در عصر حاضر سیستم های سنتی و کاغذها جای خود را به سایت هایی معتبر و نرم افزارهایی پیشرفته داده اند و این روند سبب شده است که تمامی معاملات به صورت پیشرفته و هوشمندانه صورت بگیرد.

 

مزایای فناوری اطلاعات در املاک

یکی از مهمترین مزایای فناوری اطلاعات در املاک کاهش هزینه است. البته افرادی که هنوز به کسب و کار های سنتی در زمینه املاک اعتقاد دارند تکنولوژی را یک فرآیند هزینه بر می دانند که کاملاً اشتباه است. در نظر داشته باشید که استفاده از فناوری اطلاعات در املاک در واقع با هدف کاهش هزینه های موجود ایجاد شده است. در این مسیر دیگر نیاز به مراجعه وقت و بی وقت مشتری نمی باشد این یعنی زمان مشتری ذخیره می شود، هزینه ایاب و ذهاب نمی دهد درگیر تعریف و تمجیدهای الکی قرار نمی گیرد با یک حساب سر انگشتی مشخص می شود که هزینه ها در مجموع کاهش خواهند یافت.

فناوری اطلاعات در املاک در مقابل سیستم های سنتی پیروز شده است و بهترین امکانات به سود بیشتر و بهره وری بهتر تنها بخش کوچکی از مزایای فناوری اطلاعات در املاک محسوب می شود.

از دیگر فواید فناوری اطلاعات در املاک می توان به تحرک و پویایی بیشتر و به نوعی به تنوع بیشتر اشاره نمود. در نظر داشته باشید که روش های سنتی تنوع کمی داشته و شاید مشتری را مجبور به انتخابی کند که مورد پسند وی نباشد. از طرفی به دلیل ذیق وقت و یا نبود بودجه کافی مشتری زیر بار یک سری صحبت های اغراق آمیز می رود در روش سنتی شاید چند معامله جزیی صورت بگیرد اما به طور کلی و البته به طور جدی این روند دارای فضای کاری کمتری بوده و مشتری دیر یا زود متوجه خواهد شد و ارتباط مشتری با املاک از دست می رود.

فناوری در املاک یک ایده ناب و منحصربفرد از سوی سیستم سامان ۷۲۴ است که توانسته سرویس های بسیار عالی در زمینه معاملات در دسترس عموم افراد قرار دهد به صورتی که رضایت های ایجاد شده همه جانبه از سوی خریداران و فروشندگان باشد.

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا