فناوری املاک

نقش فضای ابری در پوشش تحلیلی بازار املاک

نقش فضای ابری در پوشش تحلیلی بازار املاک

آیا می دانید پوشش تحلیلی بازار املاک به چه صورتی است؟ چطور می توان به طور کامل پوشش تحلیلی بازار املاک صورت بگیرد؟ آیا مشاور املاک سنتی و کاغذی می تواند پوشش تحلیلی بازار املاک دقیق داشته باشد؟ در این مقاله قصد داریم ویژگی های پوشش تحلیلی بازار املاک به طور دقیق را بررسی کنیم و با دلیل توضیح دهیم که فضای ابری چطور توانسته پوشش تحلیلی بازار املاک را در دست بگیرد.

 

پوشش تحلیلی بازار املاک یعنی چه؟

در ابتدا باید بررسی کنیم که پوشش تحلیلی بازار املاک چیست و چقدر می تواند قابل قبول به نظر برسد؟ در واقع وقتی صحبت از پوشش تحلیلی بازار املاک است دو موضوع باید به طور جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد، در ابتدا اینکه باید فضایی فراهم شود که بتواند کل بازار املاک را در دست بگیرد. حال این موضوع به معنی است؟ یعنی وقتی ملکی برای فروش قرار داشته شده است با توضیحات کامل شرایط خرید ملک و تعرفه تعیین برای آن اعلام شود اما تا به اینجای کار یک مشاور املاک سنتی نیز می تواند از پس آن برآید پوشش تحلیلی بازار املاک به همین جا ختم نمی شود، توضیحاتی که در خصوص ملک و تعرفه آن در نظر گرفته می شود باید بتواند به صورتی باشد که افراد به طور دقیق از آن مطلع شوند یعنی یک مقایسه دقیق و بنیادی با آمار جهانی مسکن در کشور، استان ، شهر و شهرستان صورت بگیرد اینجاست که دیگر بازار ملک سنتی نمی تواند پاسخ دقیق و صادقانه ای داشته باشد!

موضوع دوم در زمینه پوشش تحلیلی بازار املاک به این صورت است که چطور باید یک بخش را از بخش دیگر مجزا در نظر گرفت؟ یعنی چطور ممکن است تعرفه یک ملک در محله ای با محله دیگر اینقدر متفاوت باشد؟ حال برای پاسخ به تمامی این سوالات باید فضایی ایجاد شود تا اطلاعات گسترده ای را در خود ذخیره نماید به این ترتیب یک شخص و یا یک مشاور املاک اطلاعات کمتری در این زمینه خواهد داشت.

 

فضای ابری در پوشش تحلیلی بازار املاک چه نقشی دارد؟

نقش فضای ابری در بازار املاک این روزها نقش خود را پر رنگ و پر رنگ تر کرده است، در واقع در این فضا آنچه که می تواند جالب به نظر برسد پوشش های تحلیلی است که باید قابل قبول باشد. در نظر داشته باشید که اطلاعاتی که فضای ابری در اختیار کاربران قرار می دهد سطح بسیار بسیار گسترده ای است و این رویه سبب می شود که افراد بتوانند نگاه دقیقتری به انتخاب خود داشته باشند و در واقع این موضوع نشان می دهد که پوشش تحلیلی بازار املاک بسیار گسترده است.

در نظر داشته باشید که متریال های به کار برده شده در فضای ابری به صورت یکپارچه بوده به طوری که یک کلید واژه مشخص به سادگی به شما اعلام می کند که مناسب ترین گزینه ها کدام هستند و از طرفی نیز مشخص می سازد که گزینه های مرتبط به مناسب ترین می تواند کدام باشد و این یعنی یک پوشش دهی کامل.

حال سوال اینجاست که آیا تمام مشاوران املاک سنتی دروغ می گویند؟ اصلا اینطور نیست و ما نیز به هیچ عنوان تأکیدی به این موضوع نداریم اما چیزی که در روال املاک سنتی و کاغذی مطمئن هستیم این است که اطلاعات ارائه شده کامل نبوده و محدود است و این یعنی املاک سنتی پوشش تحلیلی بازار املاک را به خوبی نمی تواند در خود جای دهد البته اگر جز این بود جای تعجب داشت.

حال سوال ما از شما این است که در زمان خرید یک منزل و یا اجاره آن دوست دارید مقایسه های صورت گرفته از سوی شما کمتر باشد یا بیشتر؟ مبرهن است که پاسخ شما بیشتر است یعنی شما در صدد هستید که همه چیز به طور دقیق و واضح ارائه شود و هرگز محدودیت ها سبب نشود که انتخاب خوبی نداشته باشید.

 

ویژگی های مهم پوشش تحلیلی بازار املاک

یکی از موضوعات مهمی که در لیست پوشش تحلیلی بازار املاک قرار دارد قیمت و تعرفه های موجود است. در واقع این تعرفه ها هستند که حرف اول را در بازار املاک می زند. یک فروشنده دوست دارند سود خوبی از فروش خود کند و یک خریدار نیز در صدد آن است که خرید صحیح و البته رضایتبخشی داشته باشد این رویه عموماً در مشاور املاک سنتی دیده نمی شود زیرا این افراد عموماً نقش یک بازاریاب پورسانتی را دارند و عموماً جایی بازاریابی داغ تری دارند که پورسانت بیشتری برایشان اعمال شود در صورتی که در فضای ابری هرگز چنین گزینه وجود ندارد پوشش تحلیلی بازار املاک در این رویه دقیق ، منسجم و بسیار قابل قبول است.

یکی دیگری از ویژگی های پوشش تحلیلی بازار املاک این است که به روز رسانی دقیقی صورت بگیرد که الگوریتم های قدرتمند فضای ابری توانسته این فضا را به خوبی فراهم سازد. در فضای ابری همه چیز به صورت لحظه ای را دوره ای به روز رسانی می شود و می تواند یک گزینه مهم محسوب شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی پوشش تحلیلی بازار املاک یک حرکت کاملاً حرفه ای و تخصصی است.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا