طراحی و دکوراسیون

ایده هایی ناب و بکر برای طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

ایده هایی ناب و بکر برای طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

از آنجا که کودکان دارای روح لطیف و حساس هستند آرامش و امنیت آن ها هنگام خواب از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. کودکان ترجیح می دهند در اتاق خود مشغول به بازی شوند از این رو دکوراسیون اتاق کودک اهمیت زیادی پیدا می کند. دکوراسیون اتاق های کودک باید به گونه ای انتخاب شوند که با توجه به موضوعات مورد علاقه کودکان طراحی شده باشد. والدین هوشمند همواره سعی می کنند رویای کودک خود را در اتاق خواب او منعکس سازند.

 

اگر قصد طراحی اتاق کودک را به نحو ایده آل دارید بهتر است در رابطه با وسایل مورد علاقه کودک سوالاتی بپرسید و وسایل مورد نیاز اتاق کودک را با توجه به پاسخ آن ها به این سوالات تهیه کنید. با توجه به زمینه دکوراسیون مورد نیاز برای اتاق کودک طراحی این اتاق ممکن است برای شما مقرون به صرفه بوده و یا نیاز به هزینه های بالا داشته باشد. در صورتی که در دکوراسیون اتاق کودک خلاقیت داشته باشید و تمامی نکات بیان شده در این مقاله را رعایت نمایید قطعا دکوراسیون مطلوب خواهید داشت.

 

استفاده از پرده های رنگ روشن برای دکوراسیون اتاق خواب

نکته مهم در رابطه با انتخاب پرده برای اتاق خواب این است که رنگ آن قادر به تغییر دادن حال و هوای شما خواهد بود. استفاده از پرده های رنگ روشن باعث می شود اتاق کودک شما به فضایی روشن و شاد تبدیل شود. رنگ پرده برای دکوراسیون اتاق کودک باید با زمینه اتاق نیز هماهنگی داشته باشد. همچنین استفاده از رنگ روشن در پرده های اتاق کودک باعث می شود اتاق کودک تمیز و روشن به نظر برسد. استفاده از والان و شید جهت کاهش نور خورشید نیز توصیه می شود. رنگ والان و شید برای دکوراسیون اتاق کودک نیز باید به گونه ای انتخاب شود که مکمل رنگ پرده مورد استفاده در اتاق باشد.

 

استفاده از اسباب بازی های کودک در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

اسباب بازی کودکان اغلب دارای شکل ها و اندازه های مختلف می باشد، اسباب بازی ها همچنین دارای رنگ های مختلف هستند از این رو استفاده از اسباب بازی های کودک برای تزئین اتاق کودک باعث می شود برای دکوراسیون اتاق کودک مدرن به هزینه کمتری نیاز داشته باشید. البته با رعایت این نکته دکوراسیون اتاق کودک در هزینه مورد نیاز برای این امر صرفه جویی خواهد شد. البته بهتر است از خلاقیت خود در نوع چیدن اسباب بازی های کودک استفاده نمایید. اسباب بازی های بزرگ در دکوراسیون اتاق کودک را می توان از طریق قلاب آویزان کرد و همچنین توصیه می شود اسباب بازی های کوچک را داخل قفسه ها قرار دهید.

 

استفاده از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری برای دکوراسیون دیوار اتاق کودک

برای دکوراسیون دیوار اتاق نیز توصیه می شود از رنگ های روشن برای دیوارها استفاده کنید. بخشی از دیوارها را با کاغذ دیواری و پوستر تزئین نمایید. برای تزئین کمدها نیز می توان از همین روش استفاده نمود. البته امکان استفاده از نقاشی به جای کاغذ دیواری نیز امکان پذیر است. برخی مواقع موضوع نقاشی ها جهت دکوراسیون اتاق کودک ممکن است گل، اتومبیل، مسابقه و دیگر چیزها باشد که کودک دلبند شما به آن علاقه داشته باشد.

 

استفاده از وسایل دکوری در دکوراسیون اتاق های کودک

یکی دیگر از نکات دکوراسیون اتاق کودک این است که دکوری نباید در آن فراموش شود. دکوری هایی که قابلیت نصب شدن روی دیوار یا کف اتاق را دارند می توانند باعث جذابیت اتاق کودک شما شوند و رنگ های شاد را به بهترین نحو وارد دکوراسیون اتاق کودک شما نمایند. در این مورد نیاز به صرف هزینه های هنگفت نخواهید بود.

 

استفاده از پارچه های مناسب برای دکوراسیون اتاق کودک

روتختی ها، ملافه ها و بالش پارچه هایی هستند که اغلب در دکوراسیون اتاق کودک مورد استفاده قرار می گیرند از این رو بهتر است این پارچه ها هماهنگ با زمینه اتاق انتخاب شوند. پرده ها و روکش صندلی های راحتی موجود در اتاق کودک نیز باید به گونه ای انتخاب شوند که با زمینه اتاق کودک دارای هماهنگی باشد.

 

استفاده از وسایل تزئینی برای طراحی سقف و دکوراسیون اتاق خواب کودک

استفاده از وسایل تزئینی درخشان با زمینه تاریک از جمله نکات دکوراسیون اتاق کودک می باشد که همواره باید مورد نظر قرار بگیرد. استفاده از طرح ماه و ستاره برای دکوراسیون اتاق کودک امکان پذیر می باشد. با انتخاب طرح ماه و ستاره برای دکوراسیون اتاق کودک امکان آرامش کودک را در طول خواب فراهم خواهید آورد. البته کودک می تواند در طول شب و قبل از خواب نیز از مشاهده طرح ماه و ستاره نهایت لذت را ببرد.

 

استفاده از ابزار کمک آموزشی در دکوراسیون اتاق کودک

یکی از مهمترین کارهایی که والدین هوشمند باید همواره در نظر بگیرند آموزش کودک می باشد. در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک بهتر است علاوه بر اهمیت دادن به جنبه سرگرمی و زیبایی اتاق باید استفاده از وسایل تزئینی همچون کتاب، اسباب بازی آموزشی و وسایل تزئینی را مد نظر قرار دهد. شما می توانید در دکوراسیون اتاق کودک کتاب ها و اسباب بازی های آموزشی را کنار وسایل تزئینی قرار دهید. با رعایت این نکته دکوراسیون اتاق کودک، کودک می تواند در اتاق مورد نظر به تفریح و سرگرمی بپردازد همچنین می تواند از اتاق به عنوان محل آموزشی استفاده کند.

 

استفاده از عکس کودک در دکوراسیون اتاق کودک

یکی دیگر از نکته های دکوراسیون اتاق کودک استفاده از عکس مورد علاقه کودک روی دیوار اتاق یا هر جای دیگر که مناسب می باشد است. این عکس ها ممکن است عکس کودک در تعطیلات، مدرسه، روزهای خاص به سلیقه خود او باشد که از او گرفته شده است.

 

ایجاد فضاهای خلاقانه در دکوراسیون اتاق کودک

اتاق کودک شما باید دارای فضاهای مختلف باشد تا کودک بتواند هر یک از وسایل خود را در سر جای مناسب قرار دهد. ابتدا باید بخش های مختلف اتاق کودک را در نظر بگیرید و در دکوراسیون اتاق کودک هر بخش را به یکی از وسایل وی اختصاص دهید. فضاهای اتاق کودک باید به گونه ای انتخاب شوند که کودک به آن ها به راحتی دسترسی داشته باشد. باید به کودک خود آموزش دهید تا وسایل خود را پس از هر بار مصرف در جای مخصوص خود قرار دهد. باید نحوه سازماندهی وسایل را در اتاق کودک به کودک خود آموزش دهید.

 

پوشش مناسب کف اتاق در دکوراسیون اتاق کودک

کودکان ما قطعا دوست دارند تا هنگام بازی روی زمین اتاق خود بخزند. از این رو بهتر است کف اتاق کودک را فرش نمایید تا از بخش های مختلف بدن او همانند دست، پا، زانو و دیگر بخش های بدن کودک به طور کامل محافظت شود. استفاده از تشک های مخصوص لاستیکی نیز در دکوراسیون اتاق کودک به جای فرش می تواند گزینه ایده آل و مطلوب باشد.

 

استفاده از چراغ خواب های زیبا در دکوراسیون اتاق کودک

نکته دیگر که باید در رابطه با دکوراسیون اتاق کودک در نظر گرفت این است که اتاق کودک شما نباید بیش از اندازه تاریک باشد از این رو بهتر است از چراغ خواب های زیبا در دکوراسیون اتاق کودک استفاده نمایید. امروزه چراغ خواب های زیبا در طرح ها و رنگ های مختلف برای اتاق کودکان به صورت گسترده در بازار عرضه شده اند. البته شما می توانید یک چراغ خواب ساده نیز انتخاب نمایید و خودتان آن را به بهترین نحو تزئین کنید.

 

نکات مهم برای دکوراسیون اتاق نوزاد

در صورتی که فرزند شما پر جنب و جوش است و دوست دارید تا باعث ایجاد آرامش در او شوید توصیه می کنیم از رنگ آبی در دکوراسیون اتاق کودک استفاده نمایید؛ اما اگر فرزند شما آرام است و دوست دارید تا باعث ایجاد تحرک بیشتر در او شوید توصیه می کنیم در دکوراسیون اتاق کودک از رنگ های گرم مثل قرمز استفاده نمایید. استفاده از رنگ نارنجی نیز در دکوراسیون اتاق کودک تاثیر قابل توجهی بر هوش و خلاقیت او خواهد داشت.

 

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون اتاق کودک

بهتر است رنگ مورد استفاده در دکوراسیون اتاق کودک خود را با توجه به جنسیت او انتخاب نمایید.

 

استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق کودک

رنگ نارنجی برای دختران و پسران مناسب می باشد و باعث ایجاد اعتماد به نفس در کودک شما خواهد شد. همچنین با استفاده از این رنگ احساس استقلال و برونگرایی در کودک شما ایجاد خواهد شد. با استفاده از این رنگ در دکوراسیون اتاق کودک می توانید ارتباطات و همکاری را در کودکان خود تقویت نمایید.

رنگ نارنجی و دکوراسیون اتاق کودک شما

یکی از طبیعی ترین رنگ های آرامش بخش که می توان از آن در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کرد رنگ سبز می باشد. بر اساس عقاید پژوهشگران استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک باعث افزایش سرعت خواندن و درک مطلب در کودکان خواهد شد. استفاده از این رنگ در دکوراسیون نیز باعث می شود اضطراب در کودک شما کاهش یابد.

 

استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون اتاق کودک

با استفاده از رنگ آبی نیز در دکوراسیون اتاق های کودک می توانید تا حد زیادی اضطراب را کاهش دهید. این رنگ برای اتاق پسران پر هیجان رنگ ایده آل و مناسبی به نظر می رسد.

 

استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق های کودک

رنگ صورتی نیز یکی از رنگ های آرامش بخش می باشد و اغلب برای دکوراسیون اتاق دختر بچه ها مناسب می باشد. البته در برخی موارد می توان از رنگ صورتی برای دکوراسیون اتاق پسربچه ها نیز استفاده کرد.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا