دانستنی های ملکی

سامان ۷۲۴ مشاور املاک مشهد

سامان ۷۲۴ مشاور املاک مشهد

جغرافیا و وضعیت املاک مشهد

شهر مشهد یکی از مراکز مذهبی در شمال شرقی ایران می باشد که جمعیت بسیار زیادی را در خود جای داده است و به موجب مذهبی بودن سالیانه میزبان زائرین بی شماری از کلیه شهرهای ایران عزیزمان و البته از سایر کشورهای جهان، می باشد. مذهبی بودن این شهر مقدس آن را به یکی از کلان شهرهای ایران تبدیل کرده است. رونق اقتصادی به موجب زیارتی و توریستی بودن در آن وجود دارد و کسب و کار ساکنین آن حول مذهبی بودن آن شکل گرفته است، مردم اغلب به کشاورزی و زراعت زعفران یا هتل و رستوران داری و یا فروش سوغاتی های مذهبی مشهد مشغول می باشند. این شهر که به شهر امام رضا معروف است به عنوان یکی از قطب های مذهبی ایران می تواند با جذب توریست در اقتصاد کشور تاثیر مثبت بگذارد و جذب توریست به طور قطع مزایایی را به صورت مستقیم بر روی این شهر گذاشته و خواهد گذاشت از جمله این که دسترسی به امکاناتی از قبیل مجتمع های تجاری گوناگون که عرضه کننده محصولات با کیفیت هستند و یا فضای سبز بیشتر و مجهز سازی بیشتر بیمارستان ها و نوسازی ساختمان و غیره می تواند موجب افزایش کیفیت زندگی ساکنین این شهر شود. زندگی در مشهد با این اوصاف تجربه ای بی نظیر می باشد. اقلیم این شهر به موجب موقعیت جغرافیایی خاص خود دارای آب و هواهای متفاوتی در نقاط مختلفی از شهر می باشد، قسمت بزرگی از دشت مشهد- نیشابور، دارای آب و هوایی سرد و خشک و بخشی از آن دارای اقلیمی نیمه خشک و سرد می باشد، در برخی از قسمتهای از قبیل بلندترین بخش ارتفاعات بینالود و هزار مسجد دارای آب و هوایی مربوط و سرد است ولی به طور کلی می توان آب و هوای این شهر را معتدل و متمایل به سرد و خشک دانست. به طور قطع شرایط آب و هوایی نیز در وضعیت بازار املاک مشهد تاثیر گذار می باشد.

 


منطقه بندی و بافت مسکونی بازار املاک مشهد

شهرداری مشهد، این شهر مقدس را به سیزده منطقه و چهل ناحیه شهرداری طبقه بندی کرده است از مناطق یک تا دوازده و منطقه سیزده را منطقه ثامن نام گذاری کرده اند. طبق تحقیقات انجام شده بر روی قیمت آپارتمان و ساختمان های ویلایی در بازار املاک مشهد در سال های اخیر و مقایسه بین قیمت های تعیین شده برای آپارتمان و منازل ویلایی در نمونه های مورد بررسی، نتایج حاصل حاکی از این است که سهم قیمت زمین به قیمت تمام شده مسکن ۳۰ درصد می باشد. از طرفی وسعت واحدهای آپارتمانی موجود در بازار املاک مشهد ۹۵ متر مربع و متوسط پهنای منازل ویلایی به ۱۸۰ متر مربع رسیده است. از جمله تحقیقات دیگری که در زمینه مسکن در بازار املاک مشهد صورت گرفته نشان می دهد که سن واحد های آپارتمانی و ویلایی در بازار املاک مشهد خیلی بالا نیست به این ترتیب که میانگین سن واحدهای آپارتمانی موجود در بازار املاک مشهد، هفت سال و متوسط سن منازل ویلایی نوزده سال است. تفاوت آشکاری که میان میانگین سن واحدهای آپارتمانی و منازل ویلایی قابل رویت است، نشان می دهد که در سال های اخیر نوسازی در بافت مدرن در بازار املاک مشهد نسبت به بافت سنتی و منازل ویلایی بیشتر بوده است، طوری که  تحقیقات و آمارها نشان می دهد که ۶۵.۶ درصد از واحدهای آپارتمانی حدود ۱ تا ۵ سال سن داشته اند و در مقابل تنها ۱۶.۳ درصد از منازل ویلایی ۱ تا ۵ سال سن دارند.

 


وضعیت بازار املاک مشهد از دید بزرگان این عرصه

به گزارش ایرنا، سهم صنعت ساخت و ساز و بازار املاک از اقتصاد کل کشور چیزی حدود چهل درصد می باشد و با توجه به موضوع امنیت سرمایه گذاری در این بازار و البته مشاغل بسیار زیادی که وابسته به این صنعت هستند هر گونه رکود و یا بالعکس رونق در بازار مسکن تاثیرات بسیار زیادی بر اقتصاد کل کشور خواهد گذاشت. در جای دیگر به گفته ایرنا، با وجود رکود چند ساله بازار املاک مشهد در سال های اخیر و کاهش معاملات در این کلان شهر، دولت تدابیری را برای بهبود وضعیت کنونی بازار املاک مشهد به کار گرفته است.

و اما در مصاحبه ای که توسط ایرنا از رئیس اتحادیه صنف املاک مشهد به عمل آمده است، به گفته ایشان در بازه زمانی که سود بانکی کاهش یافته بود و شاهد کاهش سپرده گذاری ها در بانک بودیم، بازار مسکن در حال بهبود وضعیت رکود بود اما این روند ادامه نداشت. پس به طور کلی یکی از موارد تاثیر گذار بر بازار املاک مشهد و سایر نقاط ایران را می تواند کاهش و یا افزایش نرخ سود بانکی دانست، در صورتی که این نرخ کاهش یابد، ساکنین به جای سپرده گذاری اقدامات به معاملات در بازار املاک کرده و روند خوب خرید و فروش موجب کاهش قیمت ها در بازار املاک مشهد خواهد شد.

 

نقش سامان ۷۲۴ در معاملات بازار املاک مشهد

سامان ۷۲۴ به موجب برخورداری از کارشناسان خبر و با تجربه در زمینه املاک و معماری، به جستجو و ارزیابی های متفاوت علمی و پژوهشی در این زمینه در کلان شهر مشهد کرده است. تشخیص منطقه مناسب برای خرید ملک، منطقه ای که آینده آن از نظر کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته باشد، از جمله فعالیت های قابل ارائه سامان ۷۲۴ مشاور املاک مشهد، می باشد. برای بهتر دیده شدن ملک در بازه گسترده ای از مخاطبان و فروش آن در بهینه ترین حالت ممکن نیز از فعالیت هایی است که از عهده کارشناسان خبره سامان ۷۲۴ بر می آید، اگر به دنبال اجاره آپارتمانی مطابق با معیارهای خود هستید با سامان ۷۲۴ مشاوره کنید، سامان ۷۲۴ با برخورداری از پایگاه داده گسترده ای از موارد اجاره ای می تواند بهترین پیشنهادات را در اختیارتان بگذارد.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا