دانستنی های ملکی

سامان ۷۲۴ مشاور املاک تبریز

سامان ۷۲۴ مشاور املاک تبریز

جغرافیای تاثیر گذار بر املاک تبریز

تبریز، به عنوان یکی از کلان شهر های ایران عزیزمان واقع و مرکز استان آذربایجان شرقی می باشد. این کلان شهر به عنوان بزرگ ترین قطب اقتصادی منطقه در آذربایجان و مناطق آذر نشین غرب ایران به شمار می آید. تبریز مرکز ارگان های سیاسی، نظامی، فرهنگی، اداری، صنعتی و ارتباطی غرب ایران است. این کلان شهر در صف شهرهای تهران و اصفهان و شیراز و مشهد و به عنوان پر جمعیت های شهرهای ایران محسوب می شود. این موارد گواه بر این می توانند باشند که این شهر در تمامی ابعاد از جمله در بازار املاک تبریز رو به پیشرفت می باشد. کلان شهر تبریز در غرب استان آذربایجان شرقی است و در قسمت تحتانی جلگه تبریز واقع شده است این امر نشانه حاصلخیز بودن مراتع تبریز و رونق صنعت کشاورزی در آن منطقه می باشد. از جمله کوه هایی که این کلان شهر را احاطه کرده اند می توان به این موارد اشاره کرد: از شمال کوه های عون بن علی و پکه چین، از شمال شرقی کوه های بابا باغی و گوزنی، از جنوب به دامنه های رشته کوه سهند و از شرق به گردنه پایان، ختم می شود.

 

tabriz31er1 1024x516 - سامان ۷۲۴ مشاور املاک تبریز

وضعیت اقتصادی حاکم بر تبریز

از گذشته تا به حال شهر تبریز به منزله قرار گیری در منتهی الیه مسیر تجارت و بازرگانی ایرانیان به غرب ایران و قرار گیری در مسیر جاده تجاری ابریشم، تاثیرات مثبت آن در تجارت و اقتصاد و البته فرهنگ این شهر به وضوح قابل رویت می باشد. این شهر را یکی از شهرهای فرهنگی ایران می توان نامید که در آن با ایجاد مدارسی مانند ربع رشیدی و مدرسه مموریال و دانشگاه تبریز، این شهر را به مهد روشنفکری ایران تبریز تبدیل کرده است که تبادلات فرهنگی در آن رونق بسیار دارد. این شهر یکی از معدود راه های ارتباطی کشور بین شمال در واقع ماورای قفقاز و قره داغ و جنوب آن در واقع کردستان و مراغه می باشد و همین امر موجب رونق تجارت در این شهر و تاثیر آن بر بازار املاک تبریز شده است.  در این شهر خانه های قدیمی پر رونق هستند و همین امر موجب جذب توریست به این شهر شده است. از جمله خانه های قدیمی این شهر می توان به این موارد اشاره کرد: خانه کوزه کنانی، خانه شربت اوغلی و خانه های قدکی، گنجه ای زاده و بهنام. وجود بناهای تاریخی و آثار باستانی در هر شهر موجب سر ریز شدن توریست به آن شهر و تاثیر بر اقتصاد و در نهایت بازار املاک تبریز خواهد کرد.

 

مناطق شهرداری و وضعیت املاک تبریز

شهر تبریز را به ۱۲ منطقه مستقل شهرداری تقسیم کرده اند. منطقه سه شهرداری تبریز از پرجمعیت ترین مناطق و منطقه هشت آن از کم جمعیت ترین های این شهر است. تبریز از جمله شهرهای زلزله خیز کشور می باشد اما شدید ترین زلزله ای که در این کلان شهر رخ داده است مربوط به سال ۱۱۵۸ خورشیدی می باشد. اکثر محله های قدیمی شهر تبریز که بافتی قدیمی نیز دارند در مرکز این شهر قرار گرفته اند، طبق تحقیقات سامان ۷۲۴ به طور تقریبی می توان گفت که در همه محلات قدیمی عرض گذر راه ها بسیار کم می باشد، که دلیل این امر سیاسی است و تدبیری بوده به منظور صعب العبور کردن مسیر در هنگام تهاجم اشغالگران بوده است.

85 big - سامان ۷۲۴ مشاور املاک تبریز

 

وضعیت بازار املاک تبریز

طبق تحقیقات سامان ۷۲۴ مشاور املاک تبریز قیمت مسکن در بازار املاک تبریز رشد چشمگیری نداشته است، این در حالی است که در ماه های اخیر و نزدیک به ماه رمضان به موجب سر ریز شدن نقدینگی از بازار و بانک ها رشد چشمگیری را در قیمت املاک تبریز شاهد بودیم. به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک تبریز که در توضیح وضعیت قیمت مسکن و اجاره بها در این کلان شهر عنوان شده بود، بازار املاک تبریز نسبت به سایر شهرهای همسایه این کلان شهر دچار تشنج نبوده و افزایش قیمت ملک در آن رشد چشمگیری نداشته است. در ادامه عنوان شد که معاملات در بازار املاک تبریز نسبت به سال های گذشته رشد ۷۰ درصدی داشته است. طبق تحقیقات به عمل آمده توسط کارشناسان خبره سامان ۷۲۴ در مناطق خوب این کلان شهر قیمت مسکن به صورت متوسط حدود یک و نیم میلیون تومان و در مناطق کم برخوردار تبریز حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است، در قسمت های پایین شهر حدود دویست هزار تومان و به صورت متوسط ششصد هزار تومان در بازار املاک تبریز افزایش قیمت شاهد بوده ایم که نشان دهنده خروج از وضعیت رکود می باشد. رئیس اتحادیه مشاورین املاک تبریز در جای دیگری عنوان کرده است که با توجه به افزایش قیمت طلا و ارز و عدم تمایل مردم به سرمایه گذاری در این بازارها و سر ریز شدن نقدینگی آن ها به بازار املاک تبریز و رقابت در خرید زمین و ملک، باب سودجویی عده ای را باز کرده و در این موقعیت اقدام به افزایش نرخ مسکن کرده و از این راه سود می برند.

 

انجام معاملات با سامان ۷۲۴ در بازار املاک تبریز

سامان ۷۲۴ مشاور املاک تبریز، تحقیقات لازم را در زمینه بازار مسکن در کلان شهر تبریز تکمیل کرده است تا بتواند در عرصه بازار املاک تبریز نیز به عنوان دوست و مشاور اشخاص در زمینه خرید و فروش و رهن و اجاره در کنارشان باشد. در صورتی که نیاز به خرید یا فروش زمین و یا ملک در بازار املاک تبریز دارید ولی محیط مناسبی را برای معرفی ملک خود نیافته اید، سامان ۷۲۴ به عنوان رسانه ای فراگیر اقدام به معرفی ملک شما خواهد کرد. اگر به دنبال مسکن مناسب برای اجاره و یا رهن در بازار املاک تبریز هستید، سامان ۷۲۴ با برخورداری از بانک اطلاعات گسترده ای از ملک در تبریز،به شما در یافتن گزینه مناسب کمک خواهد کرد.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
برچسب ها
املاک تبریز بازار املاک تبریز
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن