دانستنی های ملکی

تفاوت های خانه های نوساز و كلنگی

اگرچه خریداران خانه كلنگی از مزایا و منافع خانه های نوساز محروم هستند ولی از امتیاز سهم بیشتری به هنگام ساخت و ساز برخوردارند و می توانند سود بیشتری را بدست بیاورند.
خانه كلنگی همان خانه قدیمی بوده و حالا به مرور زمان عمر مفید مصالح ساختمانی به سر آمده و بنابراین لازم است كه تخریب شده و از نو بنا شوند. در واقع خانه كلنگی به مرور زمان به خانه نوسازی تبدیل خواهند شد و حتی در برخی مواقع به صورت آپارتمان ها یا آسمان خراش هایی سر به آسمان می سایند.

با افزایش قیمت مسكن به تدریج بر میزان تقاضای خانه ها نوساز افزوده شد. خانه هایی كه بیش از ۱۵ سال عمر دارند. آپارتمان های نوساز در مقایسه با خانه كلنگی عمر مفیدی زیادی دارند و قابلیت سكونت در آن ها نیز بیشتر خواهد بود. خانه ها نوساز از امتیازات خاص و ویژه ای برخوردارند. خانه ها نوساز نمای خوب و مشاعات خیلی بهتری نسبت به خانه كلنگی دارند.
وضعیت سكونت در خانه ها نوساز خیلی بهتر است. امكانات سكونت بهتری در خانه ها نوساز تعبیه شده و نورگیری كافی را نیز دارند. به همین دلیل است كه وقتی خانواری در یك خانه نوساز سكونت می یابد تا چندین سال از جابجایی به منازل دیگر رهایی می یابد.

 

B3 BD428 HUPPAG H 20180717150518 - تفاوت های خانه های نوساز و كلنگی

البته خریداران خانه كلنگی نوسازی شده هم كم نیستند ولی این افراد هم از امتیازات خاصی برخوردارند. این افراد در زمان ساخت و ساز از سهم زیادی به هنگام ساخت و ساز بهره مند هستند و حتی مواقع مشاهده شده كه با پرداخت مبالغی می توانند صاحب یك خانه نوساز شوند. البته خریداران خانه كلنگی همیشه چشم انداز میان مدت را برای سود خود در نظر می گیرند.

به همین دلیل آپارتمان ها را با كمترین قیمت منطقه خریداری می كنند و سال بعد با هزینه های اندكی آپارتمان را نوسازی كرده و به فروش می رسانند. همین مسئله در مورد آپارتمان های با عمر ۱۶-۱۷ سال نیز صدق می كند و به همین دلیل است كه خریداران خانه كلنگی خانه كلنگی نوسازی شده با آینده ای روشن می توانند نسبت به این خانه ها تصمیم بگیرند. بنابراین خانه كلنگی نوسازی شده با سودهای سرشاری مواجه هستند و می توانند با كمترین هزینه ملك خود را نوسازی كرده و به فروش برسانند.

اگرچه خانه ها نوساز از مزایای خیلی خوبی نسبت به خانه كلنگی برخوردارند ولی مشاورین املاك توصیه می كنند كه با خرید خانه كلنگی می توانید خیلی راحت صاحب خانه شوید.

خانه ها نوساز ظاهر خیلی خوب و امكانات بالایی دارند و به همین دلیل هم قیمت آن ها بالا خواهد بود ولی خانه كلنگی عمر مفید خود را كرده اند و مصالح فرسوده شده اند بنابراین با نوسازی می توان قابلیت سكونت را به آن ها اضافه كرد.

 

interior scene set modeling   old house by trelderanx d6h1lvw - تفاوت های خانه های نوساز و كلنگی

تفاوت قیمت های خانه كلنگی و خانه نوساز در مناطق مختلف تهران

در كل خرید خانه كلنگی برای خانوارهایی بهتر است كه سرمایه خرید خیلی بالایی ندارند. این خانوارها می توانند خانه كلنگی كوچكی را در شرق تهران خریداری كنند كه در هر حال سكونت در شرق تهران خیلی بهتر از جنوب تهران است. حتی قیمت های مسكن در شرق تهران خیلی بهتر از غرب و شمال تهران است.

شاید به هنگام خرید نوساز احساس كنید كه برنده شده اید ولی به هنگام فروش متضرر خواهید شد. خانه كلنگی به لحاظ سرمایه گذاری اصلا خوب نیست ولی بهترین گزینه برای نوسازی است و می توان با نوسازی آن را با قیمت خوب و مناسبی به فروش رساند.

خرید خانه كلنگی برای نوسازی ضرر محسوب می شود در حال حاضر قیمت مصالح ساختمانی رو به افزایش است و فروش خانه نوسازی در بازار فعلی مسكن هم به دشواری صورت می گیرد.

میزان سود نوسازی خانه كلنگی هم خیلی كم است و اگر هم سودی داشته باشد فقط ۵۰ درصد خواهد بود، پس متوجه می شویم كه خرید خانه كلنگی به صرفه نیست. با توجه به سودهای بانكی خریداران بهتر است كه هرگز به سراغ این خانه ها نروند چرا كه به طور یقین متضرر خواهند شد.

پس متوجه می شویم كه در صورتی كه خریداران سرمایه اندكی داشته باشند می توانند خانه كلنگی را خریداری كنند و بعد از مدتی آن را با هزینه اندك نوسازی كرده و به فروش برسانند كه البته قیمت خرید خانه كلنگی در كل منطقه نسبت به سایر خانه ها خیلی پایین تر خواهد بود. ولی خانوارهایی كه سرمایه خرید هنگفتی دارند می توانند در همان ابتدا به سراغ خانه های نوساز بروند و با خیال راحت ساكن شوند.

منبع
سامان ۷۲۴
برچسب ها
تهران خانه كلنگی خانه های نوساز نوسازی
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن