قوانین و امور حقوقی ملک

اشنایی با مشاوره حقوقی ملکی

 

اشنایی با مشاوره حقوقی ملکی

مشاور حقوقی ملکی یکی از کارهایی است که قبل از انجام هر معامله برای هر یک از طرفین قرارداد ضروری است. با توجه به پیچیدگی های معاملات املاک و حجم بالای معامله در این نوع قراردادها، در صورت عدم رعایت حقوق طرفین و یا سواستفاده و عدم پایبندی طرفین به اجرای مفاد قرارداد می تواند خسارت و زیان هنگفتی را به افراد تحمیل نماید. از اینرو وجود یک مشاور حقوقی ملکی در اینگونه مواقع بسیار لازم و راه گشا خواهد بود.

مشاور حقوقی شما را با حق و حقوق خود آشنا ساخته و همچنین هنگام تنظیم قرارداد تمامی مفاد و بندهای قرارداد را طبق قوانین و آئین نامه های موجود تنظیم نموده و شما بدون هیچ گونه نگرانی می توانید به انجام معامله خود بپردازید. علاوه بر این در حین مدت قرارداد و بعد از آن مشاور حقوقی ملکی نقش ناظر و کنترل کننده را نیز می تواند داشته باشد و در صورتیکه طرف دیگر بر اساس مفاد قرارداد به تعهدات خود پایبند نباشد با استفاده از اختیارات موجود در قرارداد می تواند وی را وادار به اجرای مفاد قرارداد نماید. همانطور که می بینید مشاور ملکی حافظ اموال و منافع شما بوده و نقش بسزایی بر عهده دارد.

 

ضرورت نیاز به مشاور حقوقی ملکی

ضرورت نیاز به مشاور حقوقی ملکی به چه نوع مواردی منتهی می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در کلیه قراردادهای معاملات املاک شما می توانید از مشاوره حقوقی ملکی بهره مند شوید. در یکی از بندهای قراردادها موارد مربوط به حل اختلاف گنجانیده شده است. شما می توانید از همان ابتدای تنظیم قرارداد الزام به داشتن مشاوره حقوقی ملکی را در قرارداد دیده و یا حل اختلافات احتمالی را به مشاوره حقوقی ملکی ارجاع دهید. هر یک از طرفین قرارداد می توانند مشاوره حقوقی ملکی خود را داشته و یا طرفین از یک مشاور استفاده نمایند.

از دیگر موارد نیاز به مشاور ملکی می توان به مواقعی اشاره نمود که شما پیشرفتی در کار خود احساس نمی کنید و یا طرف دیگر به تعهدات خود پایبند نبوده و موجب وارد آمدن خسارت و زیان به شما می گردد، در تامای این موارد شما می توانید اقدام به بکار گیری مشاور حقوقی ملکی نموده و با بررسی موارد تخلف و با آگاهی و دانش حقوقی که مشاور ملکی شما دارد می تواند اقدام به طرح دعاوی ملکی متناسب با موضوع نموده و طرف دیگر را وادار به اجرای تعهدات خود نماید. نکته قابل تامل در بحث نیاز به مشاور حقوقی ملکی این است که معاملات ملکی اغلب با حجم بالا صورت گرفته و ارزش ریالی بالایی دارند لذا هر گونه تخلف طی معاملات ملکی می تواند خسارات جبران ناپذیری را به طرفین وارد نماید، با بکارگیری مشاور حقوقی ملکی این درست است که شما باید هزینه ای به مشاور پرداخت نمائید ولی این را در نظر بگیرید گه با این کار کل معامله ملکی و منافع خود را نگهداری و حفاظت می نمائید.

 

 

دفاتر مشاور حقوقی ملکی

با توجه به ضرورت وجود مشاور حقوقی ملکی در تمامی قراردادهای املاک اعم از معاملات خرید و فروش، رهن و اجاره و کاربری های مختلف همانند واحدهای مسکونی، تجاری و اداری، دفاتر مشاور حقوقی ملکی با زمینه کاری تخصصی در حوزه املاک و مستغلات و آگاهی و دانش لازم در حوزه حقوق و جزا و قوانین و آئین نامه های مدنی موجود شروع به فعالیت نموده اند. همچنین بسیاری از دفاتر مشاور املاک بزرگ و مدرن دارای تیم تخصصی حقوقی ملکی بوده و به نیاز تمامی افراد در زمینه املاک و مستغلات پاسخگو می باشند. از اینرو شما می توانید با مراجعه به دفاتر مشاور حقوقی ملکی و یا دفاتر وکلای حوزه املاک از مشاوره تخصصی آنها بهرمند شوید.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا