سبک زندگی

نکات مهم و ضروری جهت اجاره خانه در مشهد

نکات مهم و ضروری جهت اجاره خانه در مشهد

یکی از شهرهای زیارتی ایران که سالانه زائران بسیار زیادی از سراسر جهان برای گردش و تفریح به این شهر سفر می کنند مشهد مقدس می باشد. برای اینکه زائران بتوانند در این شهر به راحتی زیارت کنند باید در این شهر اقدام به اجاره خانه نمایند. مشهد یکی از کلانشهرهای ایران است که دارای ۱۳ منطقه می باشد که تمامی منطقه ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند و برای سکونت و یا اقامت مناسب هستند. موارد اجاره خانه در مشهد به دلیل وجود زائران زیاد کم نیست. جهت اجاره خانه در مشهد بهتر است موارد مهم از جمله تعداد نفرات و بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به اجاره خانه در این کلانشهر نمایید.

 

آشنایی بیشتر با مشهد جهت اجاره خانه در این کلانشهر

مشهد در استان خراسان رضوی و در بخش شمال شرقی کشور واقع شده است. این شهر دومین شهر مذهبی جهان می باشد که در مجاورت با شهرهای سرخس، درگز، چناران و نیشابور واقع شده است. قدمت سکونت در این کلانشهر به پنج هزار سال قبل از میلاد بازمی گردد. معنای لغوی مشهد به معنای شهود، شهادتگاه و آرامگاه ابدی بزرگان و ائمه می باشد.

مشهد از لحاظ اقتصاد و صنعت در کشور رتبه دوم را کسب کرده است. مهمترین جاذبه های گردشگری و زیارتی این شهر حرم مطهر امام رضا (ع)، آرامگاه فردوسی، مسجد گوهرشاد، پارک کوه سنگی، موزه های آستان قدس و آرامگاه نادر هستند. بری بازدید از این جاذبه های گردشگری و زیارتی نیاز به اجاره خانه در این شهر خواهید داشت. در ادامه با هزینه مورد نیاز جهت اجاره خانه در این شهر آشنا خواهید شد.

 

شرایط و هزینه های مورد نیاز جهت اجاره خانه در مشهد

همانطور که گفتیم در تمامی فصول سال تعداد زائران که جهت زیارت حرم مطهر به مشهد مسافرت می کنند بسیار زیاد است از این رو علاوه بر هتل ها و پانسیون های موجود جهت اقامت می توان اقدام به اجاره خانه در مشهد کرد. هزینه مورد نیاز جهت اقامت در مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل می توان به محله مورد نظر جهت اقامت اشاره کرد. امکان اجاره روزانه و یا طولانی مدت برای گردشگران و زائران وجود دارد. اجاره بهای خانه های واقع در مناطق لوکس و بالاشهر مشهد و همچنین آپارتمان های نزدیک به حرم بسیار بالا می باشد.

اجاره خانه در مشهد با قیمت ارزان

اگر قصد اجاره خانه در مشهد با قیمت پایین را دارید توصیه می کنیم به محله های جنوب شرقی شهر و یا پایین شهر مشهد بزنید. میانگین اجاره بها در این مناطق برای هر شب ۵۰ هزار تومان خواهد بود. به طور مثال جهت اجاره خانه در مشهد در خیابان امام رضا ۸ هر شب حدود ۵۵ هزار تومان خواهد بود.(۳ تخته) جهت اجاره خانه ۲ تخته در همین منطقه برای روزهای عادی طول هفته برای هر شب باید حدود ۳۵ هزار تومان پرداخت کنید. البته لازم به ذکر است در همین منطقه هتل آپارتمان هایی نیز با همین رنج قیمت وجود دارند.

 

اجاره خانه در مشهد با قیمت متوسط

از دیگر عوامل موثر در هزینه اجاره خانه در مشهد تعداد تخت ها و متراژ خانه ها می باشد. در صورتی که قصد اجاره خانه با قیمت متوسط را در مشهد دارید بهتر است به محله هایی همچون وکیل آباد، کوثر، آبکوه، کوه سنگی، بابک و امامت سری بزنید. هزینه اجاره خانه در مشهد در این محله ها از ۶۵ هزار تومان شروع خواهد شد و سقف اجاره بهای خانه ها در این مناطق نیز حدود ۸۵ هزار تومان می باشد. اجاره بهای خانه های مجاور حرم مطهر برای هر شب حدود ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

هزینه اجاره خانه در مشهد در محله های لوکس

خانه ها و واحدهای لوکس بسیار زیادی نیز در مشهد وجود دارند که به زائران و گردشگرانی که به این شهر مقدس سفر کرده اند اجاره داده می شوند. هزینه اجاره خانه های لوکس در مشهد بسیار بالا می باشد؛ اما سکونت در این محله باعث می شود سفری پر از آرامش را تجربه کنید. هزینه اجاره خانه در مشهد در محله های لوکس برای هر شب بیش از ۲۰۰ هزار تومان می باشد. عوامل مختلفی از جمله امکانات متفاوت، تعداد افراد و دسترسی به خیابان های اصلی در تعیین هزینه اجاره بهای خانه های لوکس مشهد موثر هستند. هزینه اجاره یک خانه دو خوابه بسیار شیک و لوکس در منطقه ملاصدرای احمدآباد مجهز به امکانات بسیار لوکس برای هر شب حدود ۳۵۰ هزار تومان می باشد.

 

اجاره خانه دربست در مشهد

در صورتی که قصد اجاره خانه دربست در مشهد را داشته باشید محدوده جستجوی شما کاهش خواهد یافت. از آنجا که ساخت و ساز به طور پیوسته در مشهد در حال افزایش است خانه های ویلایی در این شهر کمتر دیده می شوند اما در برخی از مناطق مشهد هنوز خانه های ویلایی به چشم می خورند. در صورت تمایل جهت اجاره خانه دربست در مشهد باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. خانه های دربست در مشهد با متراژ ۹۰ متر در خیابان امام رضا هر شب حدود ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود. اجاره بهای خانه های دربست در دیگر مناطق مشهد همچون وکیل آباد با متراژ ۳۰۰ متری هر شب ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود. امکانات داخلی و دکوراسیون موجود در خانه های دربست وکیل آباد بسیار لوکس و شیک هستند.

نکات اجاره خانه در مشهد

معمولا خانه ها در مشهد برای مدت کوتاه اجاره می شود اما همین اجاره خانه در مشهد باید به گونه ای باشد تا رضایت مستاجر را کسب نماید. جهت پیشگیری از بروز هر گونه مشکلی در اجاره خانه در مشهد باید نکات اجاره خانه در مشهد را همواره مورد توجه قرار گیرند.

هزینه اجاره خانه در مشهد

  • قبل از اجاره خانه در مشهد بهتر است از خانه مورد نظر خود بازدید کنید و از دارا بودن امکانات مناسب رفاهی آن مطمئن شوید. همچنین بهتر است از عملکرد صحیح و سالم بودن تمامی موارد و لوازم برقی موجود در خانه اطمینان حاصل نمایید؛ زیرا در صورت خرابی ممکن است مسئولیت آن به عهده شما گذاشته شود و مجبور به پرداخت هزینه برای آن شوید.
  • یکی از نکات مهم جهت اجاره خانه در مشهد حتی برای یک شب رعایت نظافت محل سکونت می باشد. همچنین دسترسی آسان به جاذبه های گردشگری مشهد و امکانات تفریحی این کلانشهر هنگام انتخاب خانه مورد نظر هنگام اجاره از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد.
  • قبل از اجاره خانه در مشهد تعیین تعداد افرادی که قصد دارند در خانه مورد نظر سکونت کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، قبل از اجاره خانه مورد نظر باید تعداد اعضای خود را به اطلاع صاحب ملک برسانید. در صورتی که هنگام اجاره خانه هزینه ای پرداخت کرده اید بهتر است تا هنگام تسویه حساب نهایی رسید آن را نزد خود نگاه دارید.
  • نگاه داری از حیوانات و برگزاری جشن ها و مهمانی ها در خانه های اجاره ای در مشهد ممنوع می باشد و در صورت لزوم باید از قبل با صاحب ملک هماهنگی های لازم را انجام دهید.
  • صاحب ملک قبل از اجاره دادن خانه خود ساعت مشخصی را برای تخلیه انتخاب می کند. در صورتی که قوانین را رعایت نکنید و در ساعت مشخص خانه را تخلیه نکنید باید به عنوان خسارت هزینه ای را پرداخت نمایید.
  • اکثر اجاره بهای بیان شده در این مقاله برای اجاره خانه در مشهد برای روزهای عادی داخل هفته می باشد و باید این نکته را در نظر بگیرید که در صورت تمایل جهت اجاره خانه در مشهد روزهای آخر و تعطیلات باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید.
  • روشی دیگر جهت یافتن خانه های مناسب در مشهد جهت اجاره می توانید در سایت های اینترنتی مختلف که این خدمات را به شما ارائه می دهند به جستجو بپردازید و با انواع امکانات آن بیشتر آشنا شوید.
  • نکته دیگر که بیان آن از اهمیت قابل توجهی برخوردار است این است که در صورتی که به لوازم و وسایل درون خانه مورد نظر خسارت ببینند هزینه آن را شما باید پرداخت نمایید.

در صورتی که اجاره بهای خانه در مشهد برای شما بسیار بالا می باشد و توان پرداخت آن را ندارید می توانید در مشهد سوئیت اجاره نمایید. اجاره سوئیت در مشهد در شرایطی خوب است که تعداد همراهان شما در این سفر کم باشند. اجاره بهای سوئیت های موجود در مشهد نیز همانند خانه به عوامل مختلفی از جمله محل قرارگیری سوئیت در مشهد و امکانات آن بستگی دارد. اگر قصد دارید در سوئیت های اطراف حرم مطهر اقامت کنید برای هر شب اقامت باید هزینه ای حدود ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کنید در صورتی که اجاره بهای سوئیت های واقع در محله های لوکس مشهد باید هزینه بیشتر پرداخت نمایید. جهت اجاره سوئیت در مشهد در محله وکیل آباد به صورت کاملا مجهز به ازای هر شب باید حدود ۲۲۰ هزار تومان پرداخت نمایید. سوئیت های مبله و کوچک برای اقامت های کوتاه مدت گزینه بسیار مناسبی می باشد.

امیدواریم نکته های بیان شده در این مقاله در رابطه با اجاره خانه در مشهد برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید با اجاره خانه و یا سوئیت در مشهد خاطره ای دل انگیز برای خود بسازید.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا