سبک زندگی

اجاره آپارتمان مناسب کار سختی نیست البته با سامان ۷۲۴

اجاره آپارتمان مناسب کار سختی نیست البته با سامان ۷۲۴

نکات مهم در اجاره آپارتمان مناسب

اجاره آپارتمان از جمله کارهایی است که ممکن است روزها و ماه ها به طول بیانجامد و در نهایت به دلیل کمبود زمان بین گزینه های نا مطلوب موجود، تصمیم گیری شود. در صورتی که تصمیم به اجاره آپارتمان مناسب گرفته اید بایستی علاوه بر آماده سازی یکسری مقدمات، گام های خود را درست بردارید تا بتوانید بهینه ترین انتخاب را با کمال رضایت بگیرید.

 

گام های اجاره آپارتمان مناسب:

  • تعیین بودجه

اولین گام اجاره آپارتمان مناسب تعیین حداکثر بودجه ای است که برای آن در دست خواهید داشت. گاهی اوقات ممکن است با اضافه کردن مبلغ اندکی گزینه های بیشتر و بهتری در اختیار داشته باشید. به این نکته هم دقت کنید که گاهی اوقات ممکن است در نهایت موجر هم با مبلغ شما موافقت کند.

 

  • تعیین معیارهای اجاره آپارتمان مناسب از نظر شما و الویت بندی هر کدام نسبت به دیگری

معیارهایی را که می توانند در کیفیت زندگی و رضایت تان نسبت به مکانی که انتخاب کرده اید تاثیر مستقیم داشته باشند را نوشته و اولویت بندی کنید. معیارهایی مانند منطقه پر رفت و آمد یا امن و یا آرام، میزان اجاره، فاصله آپارتمان اجاره گرفته شده تا محل کار و سایر نقاطی که رفت و آمد زیادی به آن خواهید داشت و البته هزینه این رفت و آمدها و …

  • تشخیص منطقه مناسب

منظور از مناسب در اینجا منطقه ای است که علاوه بر این که با بودجه شما تطابق دارد معیارهایی از جمله آرام و یا پر رفت و آمد بودن را در بر بگیرد. بایستی بررسی کرد که با میزان بودجه شما در کدام مناطق امکان اجاره آپارتمان مناسب وجود دارد. نکته کلی که در مورد اجاره آپارتمان در کلیه شهرها صادق می باشد این است که معمولاَ‌ مناطق شمالی و جنوبی شهر به موجب دور بودن از سازمان ها و مراکز دولتی و غیر دولتی رفت و آمد خیلی زیادی نداشته و نسبت به مرکز شهر که معمولاَ مرکز تمرکز سازمان و نهادهای مختلف می باشد خلوت تر هستند به همین ترتیب در صورتی که مرکز شهر را برای سکونت انتخاب می کنید بایستی در نظر داشته باشید که آلودگی هوا در این بخش از شهر نسبت به سایر نقاط بیشتر می باشد.

 

  • تحقیق در مورد منطقه مشخص شده

امنیت معیاری است که هر شخصی با هر میزان بودجه آن را به عنوان اولین اولویت در صف معیارهای خود قرار می دهد. بهتر است قبل از تصمیم گیری به بازدید از موارد موجود در منطقه و از دست دادن زمان، در وهله اول با ساکنین محله و حتی محلات اطراف آن در مورد امنیت آن صحبت و مهر تاییدی از آن ها دریافت کنید.

 

  • پیدا کردن گزینه های موجود در منطقه

گام بعدی اجاره آپارتمان مناسب جستجوی موارد موجود می باشد. گزینه های موجود را از فیلترهای معیار خود، عبور داده و ابتدا اقدام به بازدید از آن ها کنید و در صورتی که زمان باقی ماند موارد دیگر را نیز برای اطمینان بررسی کنید.

 

  • بررسی معماری ساختمان ها

بررسی معماری ساختمان را در هنگام اجاره آپارتمان مناسب دست کم نگیرید. نور گیر بودن و یا نبودن، نحوه قرار گیری اتاق خواب و یا اتاق خواب ها، اتاق نشیمین، دستشویی، حمام و آشپزخانه هر کدام نکاتی دارد که بی اهمیتی به آن ها می تواند موجب عدم رضایت شما بعد از کمتر از یک هفته زندگی در آن جا شود. جنس دیوارها و میزان عبور صدا و … همه نکاتی هستند که بایستی به آن ها توجه شود.

 

 

  • بررسی منابع ساختمان

 منابع ساختمان اعم از آب و برق و گاز و تلفن و … را بررسی کرده و علاوه بر اینکه از صحت عملکرد هر کدام از آن ها بایستی اطمینان حاصل کنید، نحوه محاسبه هزینه مصرفی هر کدام از این منابع نیز بایستی مشخص شود. این موضوع که آپارتمانی که قصد اجاره آن را دارید هر کدام از این منابع را به صورت خاص و منحصر به فرد داراست و یا با واحد دیگری به صورت مشاع مصرف می کند به طور قطع در آینده از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

 

  • بررسی امکانات و دسترسی به وسایل نقلیه

از جمله مواردی که می تواند به شما در صرفه جویی هزینه ها کمک کند دسترسی به وسایل نقلیه عمومی برای رفت و آمد به نقاط پر تردد شماست. علاوه بر این زمانی که بایستی از آپارتمان اجاره شده  صرف رسیدن به نقطه مورد نظر کنید هم به طور قطع در میزان استراحت و استرس شما تاثیر خواهد داشت. بهتر است دسترسی به اتوبان ها و بزرگ راه ها هم برای استفاده از وسایل نقلیه شخصی مد نظر قرار دهید که به طور قطع به شما در مصرف کمتر سوخت و زمان کمک بسزایی خواهد کرد. از طرفی نکته دیگر دسترسی به امکاناتی اعم از فروشگاه ها و مراکز خرید روزانه و بیمارستان و مواردی از این قبیل است که به طور قطع دسترسی آسان به آن ها بعد از اجاره آپارتمان رضایت شما را از محل زندگی و یا کارتان ارتقاء خواهد داد.

 

  • انتخاب موارد مناسب از بین گزینه های موجود

حالا بایستی از میان مواردی که با معیارهای اولویت بندی شده شما تا به حال تطابق داشته اند و شما از آن ها بازدید کرده اید را از فیلتر های مقایسه ای عبور داده و گزینه های خود را به بهترین ها کاهش دهید تا تصمیم برای شما آسان تر شود.

 

  • تصمیم گیری نهایی

خیلی خب شما تحقیقات خود را انجام داده اید و در این گام بایستی تصمیم خود را بگیرید تا گزینه دلخواه تان را از دست ندهید.


نقش سامان ۷۲۴ در اجاره آپارتمان مناسب چیست؟

سامان ۷۲۴ به موجب برخورداری از پایگاه داده کاملی از آپارتمان های موجود در سطح شهر گزینه های بسیار زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد. علاوه بر این در هر کدام از گام های ذکر شده در بالا شما به یک مشاور با دیدی گسترده نیاز دارید. . اگر مستاصل هستید و به طور دقیق معیارها و اولویت های خود را نمی دانید سامان ۷۲۴ با برخورداری از کارشناسان با تجربه در این زمینه به طور قطع شما را به نتایجی مطلوبی در بحث اجاره آپارتمان مناسب خواهند کشاند. در مورد معماری ساختمان و مزایا و معایبی که شاید شما به اندازه کافی راجع به آن اطلاعات نداشته باشید و نکات ریزی که می تواند حتی سلامتی شما و یا عزیزانتان را به خطر بیاندازد مانند آفتاب گیر نبودن یک خانه و … نیاز به یک مشاور همچون سامان ۷۲۴ خواهید داشت تا با دانش و تجربه در این زمینه کنارتان بوده و به شما در انتخاب مناسب و بهینه کمک کند.

 

مطالب بیشتر:

منبع
سامان ۷۲۴
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا